Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volvo XC60 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest bezproblemowa i często wybór automatycznego Volvo XC60 może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o prostą wygodę czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej powszechny. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się najlepszym wyborem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volvo XC60 . To jest dokładnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który: problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Twojego Volvo XC60 i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volvo XC60

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać wystawione na próbę przez niewłaściwe użycie z Twojej strony.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażone jest Twoje Volvo XC60, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uważane są za bardzo wolne. My również dość często odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: To ta sama teoria, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie powolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volvo XC60.
Weiterlesen:
Problemy z jazdą na drodze Volvo XC60

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Volvo XC60

Rozpoczynamy teraz część, która z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Volvo XC60? Jak opisano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, niemniej jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one zakładane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Niemniej jednak zjawisko to ma mieć miejsce właśnie w momencie uruchomienia samochodu, a nie w momencie jego uruchomienia. Jeśli wydaje się, że dzieje się to cały czas, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volvo XC60 już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania na Twoje Volvo XC60, istnieje część, która z pewnością jest odpowiedzialna za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Volvo XC60: Jeśli masz sprzęgło przy wjeździe w górę lub przy zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volvo XC60 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volvo XC60 przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć światło silnika Volvo XC60 ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volvo XC60?

I na koniec postaramy się dać Ci metody rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Volvo XC60 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volvo XC60: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zdobądź ją profesjonalnie, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volvo XC60.
 • Problem z czujnikiem: Obojętnie o który czujnik chodzi, wymiana jest słusznym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volvo XC60, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volvo XC60 ślizga się: W takim przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

W Volvo XC60 występują inne problemy z automatyczną skrzynią biegów, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych, w każdym razie, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Volvo XC60?

Więcej wskazówek dotyczących Volvo XC60 znajdziesz w kategorii Volvo XC60.

Ссылка на основную публикацию