Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów volvo xc70 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest łatwa i często wybór automatycznego volvo xc70 może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o wygodę czy łatwość użytkowania, ten rodzaj przekładni staje się coraz bardziej znany. Jednak, chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, równie dobrze może być komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego volvo xc70 . To jest dokładnie temat naszego artykułu. Najpierw szybko wyjaśnimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który komplikacje, które możesz napotkać w skrzyni biegów Twojego volvo xc70 i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów volvo xc70

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w oparciu o rodzaj automatycznej skrzyni biegów, w którą jest wyposażone Twoje Volvo xc70, będziesz miał mniej lub bardziej niezawodny, przedstawimy je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Ten rodzaj skrzyni biegów jest coraz mniej ogólny, ponieważ uważa się, że jest bardzo powolny. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to najlepsza skrzynia automatyczna, która działa na podobnej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: jest to podobna koncepcja jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego volvo xc70.
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim volvo xc70, co robić ?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim volvo xc70

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie są komplikacje, które możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego volvo xc70? Jak wyjaśniono powyżej, ogólnie rzecz biorąc są one bardziej niezawodne niż przekładnie ręczne, niemniej jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wspomniano wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawiać się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że to się dzieje cały czas, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego volvo xc70 już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na volvo xc70, to istnieje element, który najprawdopodobniej odpowiada za tę awarię. Prawdę mówiąc, elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego volvo xc70: Jeśli masz sprzęgło podczas wjeżdżania w górę lub podczas zwalniania, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego volvo xc70 przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego volvo xc70 przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Dlaczego mój volvo xc70 pachnie spalonym plastikiem?

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volvo xc70?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim volvo xc70 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów volvo xc70: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zdobądź to profesjonalista, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w volvo xc70.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest najlepszym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz komplikacje ze sprzęgłami w swoim volvo xc70, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego volvo xc70 ślizga się: W tym przypadku wyraźnie masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości jej wymiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Volvo xc70 ma inne komplikacje związane z automatyczną skrzynią biegów, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje związane z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych z nich, niezależnie od przypadku, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy volvo xc70 nie działa

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat volvo xc70, przejdź do naszej kategorii volvo xc70.

Ссылка на основную публикацию