Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z sondą lambda w Ford Fusion

Najnowsze samochody są coraz częściej wyposażane w nowe technologie, poza komfortem użytkowania, jaki może zapewnić, technologia ma również tę zaletę, że oszczędza paliwo czy ogranicza emisję zanieczyszczeń emitowanych przez nasze samochody. Dokładnie to jest tematem naszego artykułu, którego treść dnia przyjrzymy się o problemach sondy lambda w Ford Fusion , ten czujnik również nazwany czujnik tlenu pełni niezbędną funkcję. Aby dowiedzieć się, najpierw dowiemy się, do czego służy sonda lambda, a następnie jakie są problemy z sondą lambda w Ford Fusion i jak je rozwiązać.

Jaka jest rola lambda w Ford Fusion?

Więc zaczynamy nasz artykuł od korzyść z sondy lambda w Ford Fusion , najpierw dowiemy się, do czego służy ta sonda, a następnie jak działa.

Rola sondy lambda w Ford Fusion

Po raz pierwszy opracowany przez Volvo w latach 1970., zaczął pojawiać się w naszych samochodach w latach 1990. z pierwszą specyfikacją emisji EURO 1. Nazywane również czujnik tlenu w Ford Fusion , jego celem jest kontrolowanie ilości tlenu w spalinach, co umożliwi silnikowi zmianę mieszanki paliwowo-powietrznej na zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane przez pojazd silnikowy i obniżyć zużycie paliwa przez samochód.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Ford Fusion ?

Procedura sondy lambda w Ford Fusion

Zanim wyjaśnię ci różne problemy sondy lambda w Ford Fusion , przyjrzymy się nieco dokładniej jego działaniu, aby umożliwić Ci dokładne odkrycie, jak to działa, a tym samym rozważenie rozwiązania problemu z nim związanego.

Jak już mówiliśmy, sonda lambda ma za zadanie: kontrolowanie ilości tlenu obecnego w spalinach . Można by naiwnie sądzić, że te dane są ustalane przed spalaniem, a wręcz przeciwnie mierzone na wylocie silnika . Przy normie EURO 1 przed katalizatorem potrzebna była tylko jedna sonda lambda, ale wraz z nadejściem bardziej drastycznych specyfikacji są teraz 2 sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem . Korzyścią jest uzyskanie dokładniejszych danych dzięki kompilacji dwóch sond. Dane te są wysyłane do ECU, który dostosuje ilość powietrza i benzyny włożonych do silnika, aby zoptymalizować spalanie .

Problem z sondą lambda w Ford Fusion

.

Nareszcie zamierzamy zaatakować sekcję, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, co zrobić, jeśli masz problem z sondą lambda w Ford Fusion . W pierwszym kroku odkryjemy jak zlokalizować sondę lambda HS a w drugim kroku jak to zmienić.

Jak sprawdzić, czy sonda lambda w Ford Fusion to HS

.

Trzeba wiedzieć, że sonda lambda ma ogólnie żywotność 150 000 km , dane te mogą się różnić w zależności od roku użytkowania Twojego Ford Fusion, sposobu prowadzenia pojazdu i prawidłowego funkcjonowania silnika. Źle utrzymany silnik, który emituje niespalone gazy, może trwale uszkodzić sondę lambda. Jedna ze wskazówek, które mogą powiadomi Cię o wadliwej sondzie lambda w Ford Fusion być może zapali się kontrolka silnika, jeśli chcesz wyłączyć kontrolkę silnika swojego Ford Fusion, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym dedykowanym artykule, aby poznać procedurę do wykonania. Jedyna skuteczna technika, aby mieć pewność, że masz problem z sondą lambda w swoim Ford Fusion i przekazać swój samochód do walizki diagnostycznej, w tym celu nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym przewodniku, który wyjaśnia Ford Fusion, jak odczytać kod błędu Ford Fusion. Pamiętaj, że jeśli masz problemy z jedną z sond lambda, jedynym środkiem zaradczym, aby je rozwiązać, będzie wymiana uszkodzonej sondy.

Jak wymienić sondę lambda w Ford Fusion?

I na koniec skoncentrujemy się na korekta problemów z sondą lambda w Ford Fusion , wyjaśniając, jak zastąpić lambda czujnik.

Weiterlesen:
Najlepsza jednostka główna dla Ford Fusion

Wymiana sondy lambda jest dość prosta do wykonania i będziesz w stanie zrobić to sam przy użyciu najmniejszej ilości narzędzi i mechanicznej wiedzy. A sonda lambda jest warta od 25 do 50€ , lepiej wymienić 2 sondy lambda obecne przed i za katalizatorem, ponieważ jeśli jedna z nich jest niesprawna, druga grozi dość szybkim wyrzuceniem. Aby go wymienić, konieczne będzie postaw swojego Ford Fusion na świece i na poziomie Twojego katalizatora odkręć sondy, odłącz je, podłącz ponownie i przykręć nowe . Po ponownym podłączeniu nie powinieneś mieć więcej problemów z sondą lambda w Ford Fusion.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Fusion, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Ford Fusion.

Ссылка на основную публикацию