Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z sondą lambda w Volkswagen Polo

Nowoczesne samochody są coraz częściej wyposażane w nowe technologie, oprócz komfortu użytkowania, jakie mogą zapewnić, technologia ma również tę zaletę, że oszczędza paliwo czy ogranicza emisję zanieczyszczeń emitowanych przez nasze samochody. Dokładnie to jest tematem naszego artykułu, którego treść dnia przyjrzymy się przy komplikacjach sondy lambda w Volkswagenie Polo , ten czujnik jest znany jako czujnik tlenu pełni ważną funkcję. Aby dowiedzieć się, najpierw dowiemy się, do czego służy sonda lambda, a następnie jakie są komplikacje sondy lambda w Volkswagen Polo i jak je rozwiązać.

Jaka jest rola lambda w Volkswagenie Polo?

Więc zaczynamy nasz artykuł od zainteresowanie sondą lambda w Volkswagen Polo , najpierw dowiemy się, jaka jest rola tej sondy, a następnie jak działa.

Rola sondy lambda w Volkswagen Polo

Po raz pierwszy wyprodukowany przez Volvo w latach 1970., zaczął pojawiać się w naszych samochodach w latach 1990. z pierwszą specyfikacją emisji EURO 1. Nazywane również czujnik tlenu w Volkswagen Polo , jego misją jest kontrolowanie ilości tlenu w spalinach, co umożliwi silnikowi dostosowanie mieszanki paliwowo-powietrznej do zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane przez pojazd silnikowy i zmniejszyć zużycie paliwa przez samochód.

Procedura sondy lambda w Volkswagen Polo

Zanim opiszę ci różne powikłania sondy lambda w Volkswagenie Polo , przyjrzymy się nieco bardziej szczegółowo jego działaniu, aby umożliwić Ci dokładne zrozumienie, jak działa, a tym samym rozważenie rozwiązania problemu z nim związanego.

Jak informowaliśmy, sonda lambda ma za zadanie kontrolowanie ilości tlenu obecnego w spalinach . Można by naiwnie sądzić, że te dane są ustalane przed spalaniem, a wręcz przeciwnie mierzone na wylocie silnika . W standardzie EURO 1 przed katalizatorem wymagana była tylko jedna sonda lambda, ale wraz z nadejściem bardziej drastycznych specyfikacji są teraz 2 sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem . W interesie jest uzyskanie dokładniejszych danych poprzez kompilację dwóch sond. Dane te są przesyłane do ECU, który dostosuje ilość powietrza i benzyny wtryskiwanych do silnika, aby zoptymalizować spalanie .

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Volkswagen Polo 6 nie jest już zimna

Problem z sondą lambda w Volkswagen Polo

.

W końcu zamierzamy zaatakować część, którą najwyraźniej najbardziej entuzjastycznie podchodzisz do tego artykułu, co zrobić, jeśli masz problem z sondą lambda w Volkswagenie Polo . W pierwszym kroku dowiemy się jak rozpoznać sondę lambda HS a w drugim kroku jak to zmienić.

Jak sprawdzić, czy sonda lambda w Volkswagen Polo to HS

.

Ważne jest, aby wiedzieć, że sonda lambda ma ogólnie rzecz biorąc żywotność 150 000 km , te statystyki mogą się zmieniać w zależności od roku Twojego Volkswagen Polo, Twojej jazdy i dobrych osiągów silnika. Źle zadbany silnik emitujący niespalone gazy może trwale uszkodzić sondę lambda. Jedna ze wskazówek, które mogą ostrzec Cię o uszkodzonej sondzie lambda w Volkswagenie Polo być może zapali się lampka silnika, jeśli chcesz wyłączyć lampkę silnika w swoim Volkswagen Polo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić nasz dedykowany artykuł, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jedyna skuteczna technika zapewniająca, że masz problem z sondą lambda w swoim Volkswagen Polo i przekazać samochód do walizki diagnostycznej, w tym celu nie zastanawiaj się dwa razy, aby skonsultować się z naszym przewodnikiem, który wyjaśnia Volkswagen Polo, jak odczytać kod błędu Volkswagen Polo. Należy pamiętać, że jeśli wystąpią komplikacje z jedną z sond lambda, jedynym środkiem zaradczym, aby je rozwiązać, będzie wymiana uszkodzonej sondy.

Jak wymienić sondę lambda w Volkswagen Polo?

I na koniec skoncentrujemy się na korekta problemów z sondą lambda w Volkswagen Polo , wyjaśniając, jak zastąpić lambda czujnik.

Wymiana sondy lambda jest bardzo łatwa do przeprowadzenia i będziesz w stanie zrobić to sam przy minimum narzędzi i mechanicznej wiedzy. A sonda lambda jest warta od 25 do 50€ , lepiej jest wymienić 2 sondy lambda obecne przed i za katalizatorem, ponieważ jeśli jeden z nich jest uszkodzony, drugi może dość szybko cię upuścić. Aby go wymienić, konieczne będzie postaw swojego Volkswagena Polo na świece i na poziomie Twojego katalizatora odkręć sondy, odłącz je, podłącz ponownie i przykręć nowe . Po ponownym podłączeniu nie powinieneś mieć więcej komplikacji z sondą lambda w Volkswagen Polo.

Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Volkswagenie Polo 3, co mogę zrobić ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector