Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z sondą lambda w Volkswagenie Golfie

Nowoczesne pojazdy coraz częściej wyposażane są w nowe technologie, oprócz komfortu użytkowania, jakie może zapewnić, technologia ma również tę zaletę, że pozwala oszczędzać paliwo czy ograniczać zanieczyszczenia emitowane przez nasze pojazdy. To jest właśnie temat naszej strony z treścią dnia, którą zamierzamy zajrzeć przy problemach sondy lambda w Volkswagenie Golfie , ten czujnik również nazwany czujnik tlenu odgrywa zasadniczy cel. Aby dowiedzieć się, najpierw zidentyfikujemy, do czego służy sonda lambda, a następnie jakie są problemy z sondą lambda w Volkswagenie Golfie i jak je rozwiązać.

Czym jest zadanie lambda w Volkswagenie Golfie?

Więc zaczynamy naszą treść od zainteresowanie sondą lambda w Volkswagenie Golfie , najpierw dowiemy się, jaka jest rola tej sondy, a następnie jak działa.

Rola sondy lambda w Volkswagenie Golfie

Po raz pierwszy stworzony przez Volvo w latach 1970., zaczął pojawiać się w naszych samochodach w latach 1990. z pierwszymi wymaganiami dotyczącymi emisji EURO 1. Nazywane również czujnik tlenu w Volkswagenie Golfie , jego zadaniem jest kontrolowanie ilości tlenu w spalinach, co umożliwi silnikowi zmianę mieszanki paliwowo-powietrznej na zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane przez samochód i zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie.

Proces sondy lambda w Volkswagenie Golfie

Zanim opiszę ci różne problemy sondy lambda w Volkswagenie Golfie , przyjrzymy się nieco bardziej szczegółowo jego funkcjonowaniu, aby umożliwić Ci dokładne ustalenie, jak działa, a tym samym rozważenie rozwiązania problemu z nim związanego.

Jak informowaliśmy, sonda lambda ma za zadanie kontrolowanie ilości tlenu obecnego w spalinach . Można by naiwnie sądzić, że te dane są ustalane przed spalaniem, a wręcz przeciwnie mierzone na wylocie silnika . Przy normie EURO 1 przed katalizatorem wymagana była tylko jedna sonda lambda, ale wraz z nadejściem bardziej drastycznych wymagań są teraz 2 sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem . W interesie jest uzyskanie dokładniejszych danych poprzez kompilację dwóch sond. Dane te są wysyłane do ECU, który zmodyfikuje ilość powietrza i benzyny włożonych do silnika, aby poprawić spalanie .

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Volkswagenie Golfie 8 pozostaje włączona

Problem z sondą lambda w Volkswagenie Golfie

.

W końcu zamierzamy teraz zaatakować tę część, którą najbardziej lubisz tę zawartość, jak sobie z nią poradzić, jeśli masz problem z sondą lambda w Volkswagenie Golfie . W pierwszym kroku zobaczymy jak zlokalizować sondę lambda HS a w drugim kroku jak go wymienić.

Jak sprawdzić, czy sonda lambda w Volkswagenie Golfie to HS

.

Należy wiedzieć, że sonda lambda ma ogólnie żywotność 150 000 km , te dane mogą się zmieniać w zależności od roku Twojego Volkswagena Golfa, sposobu jazdy i prawidłowego funkcjonowania silnika. Źle utrzymany silnik, który emituje niespalone gazy, może trwale uszkodzić sondę lambda. Jedna ze wskazówek, które mogą ostrzegam o wadliwej sondzie lambda w Volkswagenie Golfie może się zapalić kontrolka silnika, jeśli chcesz wyłączyć kontrolkę silnika swojego Volkswagena Golfa, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą dedykowaną zawartością, aby dowiedzieć się, czego należy się trzymać. Jedyna skuteczna technika, aby mieć pewność, że masz problem z sondą lambda w swoim Volkswagenie Golfie i aby uzupełnić swój samochód do walizki diagnostycznej, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym samouczkiem, który wyjaśnia Volkswagen Golfjak odczytać kod błędu Volkswagena Golfa. Pamiętaj, że jeśli masz problemy z jedną z sond lambda, jedynym środkiem zaradczym, aby je rozwiązać, będzie wymiana uszkodzonej sondy.

Jak wymienić sondę lambda w Volkswagenie Golfie?

I wreszcie skoncentrujemy się na korekta problemów z sondą lambda w Volkswagenie Golfie , szczegółowo opisując, jak to zrobić zastąpić lambda czujnik.

Wymiana sondy lambda jest dość prosta do wykonania i będziesz w stanie zrobić to sam przy minimum narzędzi i wiedzy mechanicznej. A sonda lambda jest warta od 25 do 50€ , lepiej wymienić 2 sondy lambda obecne przed i za katalizatorem bo jak jedna z nich jest niesprawna to druga grozi szybkim wyrzuceniem. Aby go wymienić, konieczne będzie postaw swojego Volkswagena Golfa na świece i na poziomie Twojego katalizatora odkręć sondy, odłącz je, podłącz ponownie i przykręć nowe . Po ponownym podłączeniu nie powinieneś mieć więcej problemów z sondą lambda w Volkswagenie Golfie.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagenie Golfie 8 ?

W przypadku dalszych pytań dotyczących Volkswagena Golfa zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector