Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z wtryskiem BMW serii 7, co robić ?

Problem z pojazdem mechanicznym jest tradycją, ponieważ niestety najnowsze pojazdy są coraz trudniejsze i w konsekwencji są na łasce coraz większej liczby możliwych awarii. W tym artykule postaramy się Ci pomóc rozwiązać problem z wtryskiem w BMW serii 7 . Jest to problem, który jest szczególnie uciążliwy, ponieważ może ostatecznie doprowadzić pojazd do nieuruchamiającego się lub uszkodzonego silnika. W tym celu najpierw dowiemy się, jak działa wtrysk, a następnie jakie są różne problemy, które mogą występować we wtryskiwaczach BMW serii 7? i wreszcie, jak je naprawić.

Jaki jest cel wtrysku BMW serii 7?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od szybkiego wyszczególnienia działania systemu wstrzykiwania, aby mieć wszystkie informacje potrzebne do wykrycia powiązanej z nim awarii.

W ramach projektu układ wtryskowy BMW serii 7 obsługuje dopływ paliwa do jednostki silnikowej , zastępuje stare gaźniki. Ma tę zaletę, że jest znacznie bardziej precyzyjny i pod presją wprowadza paliwo do jednostki silnikowej. Pompa wtryskowa zadba o zwiększenie ciśnienia paliwa i przekazanie go do wtryskiwaczy, a wtryskiwacze odprowadzą paliwo w postaci mikrokropelek do cylindrów Twojego BMW serii 7. Zaletą wtrysku paliwa jest znacznie dokładniejsze dawkowanie niż w przypadku gaźnika i umożliwienie lepszej mieszanki paliwowo-powietrznej, a co za tym idzie lepsze spalanie.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory Bmw Serie 7 ?

Jakie są różne problemy z wtryskiem w BMW serii 7?

Teraz w tym drugim komponencie zamierzamy odkryć różne problemy z wtryskiem i ich oznaki choroby, z którymi możesz się zmierzyć w swoim BMW serii 7 .

Problemy z pompą wtryskową BMW serii 7

Na początek odkryjemy problemy z pompą wtryskową w Twoim BMW serii 7, nie ma ich wiele, często się powtarzają, ale poniżej wymienimy je:

  • Problem elektroniczny pompy wysokiego ciśnienia: Jeśli masz problem elektroniczny, ciśnienie w układzie wtryskowym może być zbyt wysokie lub zbyt niskie, co spowoduje złą mieszankę powietrzno-paliwową, a w konsekwencji złe spalanie, a tym samym zmieni zachowanie silnika jednostki BMW serii 7.
  • Wyciek z pompy wtryskowej Twojego BMW serii 7: Jeśli masz poważny problem z wyciekiem, konsekwencja będzie taka sama, jak w przypadku braku ciśnienia, nie będziesz miał wystarczającego ciśnienia, a w konsekwencji spalanie paliwa nie będzie być dobrym

.

Jeśli chodzi o konsekwencje i oznaki choroby awarii pompy paliwowej w BMW serii 7 , bez wątpienia doświadczysz braku mocy, parcia silnika, ciemnej emisji dymu…

Problemy z wtryskiwaczami BMW serii 7

Teraz przechodzimy do problemy z wtryskiwaczami w BMW serii 7 . Wtryskiwacze są końcem twojego systemu wtryskowego, oto różne problemy, które możesz napotkać:

  • Brudne wtryskiwacze BMW serii 7: Może się to zdarzyć z powodu złej jakości paliwa, przepuszczają mniej paliwa lub więcej, jeśli są całkowicie zatkane. Więc prawdopodobnie będziesz mieć jeden lub więcej cylindrów, które nie działają prawidłowo.
  • Nieszczelny wtryskiwacz BMW serii 7: Często przy uszczelkach wysokociśnieniowych wtryskiwacz może przeciekać, rzadziej też może być pęknięty lub uszkodzony.
  • Wtryskiwacz BMW serii 7 HS: To przypadek, gdy wtryskiwacze są całkowicie zatkane lub gdy masz problem z elektroniką, nie puści niczego.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Bmw Serie 7?

Dotyczące objawy problemów z wtryskiwaczami w Twoim BMW serii 7 jest mniej więcej tak samo jak w przypadku wadliwej pompy wtryskowej. Możesz napotkać problemy z rozruchem, reakcją przepustnicy, utratą mocy i emisją dymu.

Jak rozwiązać problem z wtryskiem w BMW serii 7?

Aby zakończyć naszą stronę z treścią na problemy z wtryskiem w BMW serii 7 , postaramy się przedstawić rozwiązania, które istnieją, aby rozwiązać te problemy.

Jeśli po dokładnej analizie to twoja pompa wtryskowa jest przyczyną twoich problemów, niestety bardzo skomplikowane będzie interwencja w sprawie bez wymiany podzespołu, ta zmiana często wiąże się z wymianą wtryskiwaczy, a okazjonalnie zbiornika, to zajmie między 2000 i 3000 euro dla całości postaraj się uzyskać kilka diagnostyk i szacunków przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy.

Jeśli chodzi o problem z wtryskiwaczem, istnieją różne rozwiązania w zależności od Twoich obaw, oto one:

  • Brudny wtryskiwacz: Możesz wyczyścić wtryskiwacze swojego BMW serii 7, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści na ten temat, aby uzyskać informacje na temat procesu. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał je zmienić.
  • Nieszczelny wtryskiwacz: Wymiana i zakup zestawu przegubowego kosztuje tylko kilkadziesiąt euro, ale i tak musisz być w stanie go wymienić, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści na temat wtryskiwaczy, które przeciekają w BMW Seria 7, aby mieć wszystkie dostępne rozwiązania.
  • Wtryskiwacz HS: Wreszcie ostatnie rozwiązanie, wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa, ogólnie rzecz biorąc, wymiana wtryskiwacza kosztuje około 500 euro w tym robocizna.
Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Bmw Serie 7 ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW serii 7, przejdź do naszej kategorii BMW serii 7.

Ссылка на основную публикацию