Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z wtryskiem Opel Vivaro, co robić ?

Problem z samochodem jest częstym zjawiskiem, ponieważ niestety najnowsze samochody są coraz trudniejsze i w związku z tym podlegają coraz większej liczbie możliwych awarii. Na tej stronie postaramy się Ci pomóc naprawić problem z wtryskiem w Twoim Oplu Vivaro . Jest to problem, który jest szczególnie irytujący, ponieważ może ostatecznie doprowadzić samochód do nieuruchamiającego się lub uszkodzonego silnika. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jak działa wtrysk, a następnie jakie są różne problemy, które mogą występować we wtryskiwaczach Opel Vivaro i wreszcie, jak je naprawić.

Jaki jest cel wtrysku Opla Vivaro?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od szybkiego wyjaśnienia, jak działa system wstrzykiwania, aby mieć wszystkie informacje potrzebne do wykrycia powiązanej z nim awarii.

W ramach projektu system wtrysku Opla Vivaro zarządza dopływem paliwa do jednostki silnikowej , zastępuje stare gaźniki. Ma tę zaletę, że jest znacznie bardziej precyzyjny i pod ciśnieniem uwalnia paliwo z jednostki silnikowej. Pompa wtryskowa zadba o zwiększenie ciśnienia paliwa i przekazanie go do wtryskiwaczy, a wtryskiwacze odprowadzą paliwo w postaci mikrokropelek do cylindrów Twojego Opla Vivaro. Zaletą wtrysku paliwa jest znacznie dokładniejsze dawkowanie niż w przypadku gaźnika i umożliwienie lepszej mieszanki paliwowo-powietrznej, a co za tym idzie lepsze spalanie.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Oplu Vivaro ?

Jakie są różne komplikacje wtrysku w Oplu Vivaro?

Teraz w tej drugiej części zobaczymy różne powikłania po wstrzyknięciu i związane z nimi objawy choroby, z którymi możesz się spotkać w swoim Oplu Vivaro .

Komplikacje pompy wtryskowej Opel Vivaro

Na początek przyjrzymy się komplikacjom pompy wtryskowej w Twoim Oplu Vivaro, nie ma ich wiele, często są uporczywe, ale zaznaczymy je poniżej:

  • Problem elektroniczny pompy wysokiego ciśnienia: Jeśli masz problem elektroniczny, ciśnienie w układzie wtryskowym może być zbyt wysokie lub zbyt niskie, co spowoduje złą mieszankę powietrzno-paliwową, a w konsekwencji złe spalanie, a tym samym zmieni zachowanie silnika jednostki Twojego Opla Vivaro.
  • Wyciek z pompy wtryskowej Twojego Opla Vivaro: Jeśli masz poważny problem z wyciekiem, konsekwencja będzie taka sama, jak w przypadku braku ciśnienia, nie będziesz miał wystarczającego ciśnienia, a w konsekwencji spalanie Twojego paliwa nie będzie Dobry

.

Jeśli chodzi o skutki i oznaki choroby problemu z pompą paliwową w Oplu Vivaro , oczywiście odczujesz brak mocy, parskę silnika, ciemną emisję dymu…

Komplikacje wtryskiwaczy Opel Vivaro

Teraz przechodzimy do problemy z wtryskiwaczami w Oplu Vivaro . Wtryskiwacze są końcem twojego systemu wstrzykiwania, oto różne komplikacje, które możesz napotkać:

  • Brudne wtryskiwacze Opel Vivaro: może się to zdarzyć z powodu złej jakości paliwa, przepuszczają mniej paliwa lub więcej, jeśli są całkowicie zatkane. Więc potencjalnie będziesz mieć jeden lub więcej cylindrów, które nie działają efektywnie.
  • Nieszczelny wtryskiwacz Opel Vivaro: Często przy uszczelkach wysokiego ciśnienia wtryskiwacz może przeciekać, rzadziej też może być pęknięty lub uszkodzony.
  • Wtryskiwacz Opel Vivaro HS: Jest to sytuacja, w której wtryskiwacze są całkowicie zatkane lub gdy masz problem z elektroniką, nie puści niczego.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Oplu Vivaro ?

Jeśli chodzi o objawy powikłań wtryskiwaczy w Twoim Oplu Vivaro jest mniej więcej tak samo jak w przypadku wadliwej pompy wtryskowej. Możesz napotkać problemy z rozruchem, reakcją przepustnicy, utratą mocy i emisją dymu.

Jak pozbyć się problemu z wtryskiem w Oplu Vivaro?

Aby zakończyć nasz artykuł na temat komplikacje wtrysku w Oplu Vivaro , postaramy się przedstawić rozwiązania, które istnieją, aby naprawić te komplikacje.

Jeśli po dokładnym zbadaniu przyczyną Twoich komplikacji jest Twoja pompa wtryskowa, niestety bardzo skomplikowane będzie interwencja bez wymiany części, ta zmiana często wiąże się z wymianą wtryskiwaczy, a czasami zbiornika, to zajmie między 2000 i 3000 euro dla całości postaraj się uzyskać kilka diagnostyk i szacunków przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy.

Jeśli chodzi o problem z wtryskiwaczem, istnieją różne rozwiązania oparte na twoich obawach, oto one:

  • Brudny wtryskiwacz: Możesz wyczyścić wtryskiwacze swojego Opla Vivaro, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści na ten temat, aby uzyskać procedurę. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał je zmienić.
  • Nieszczelny wtryskiwacz: Wymiana i zakup zestawu przegubowego kosztuje tylko kilkadziesiąt euro, ale nadal musisz być w stanie go wymienić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści na temat wtryskiwaczy, które przeciekają na Opel Vivaro, aby mieć wszystkie dostępne rozwiązania.
  • Wtryskiwacz HS: Ostatnie rozwiązanie, wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa, ogólnie rzecz biorąc, wymiana wtryskiwacza kosztuje około 500 euro w tym robocizna.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Oplu Vivaro ?

Jeśli chcesz uzyskać więcej przewodników na temat Opla Vivaro, przejdź do naszej kategorii Opel Vivaro.

Ссылка на основную публикацию