Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z wtryskiem Volkswagen Polo 4, co robić ?

Problem z samochodem jest częsty, bo niestety najnowsze pojazdy są coraz trudniejsze, a co za tym idzie, na łasce coraz większej liczby możliwych awarii. Na tej stronie postaramy się Ci pomóc naprawić problem z wtryskiem w Twoim Volkswagen Polo 4 . Jest to problem, który jest szczególnie irytujący, ponieważ prędzej czy później może doprowadzić pojazd do nieuruchamiającego się lub zepsutego silnika. W tym celu najpierw zobaczymy jak działa wtrysk, potem jakie są różne problemy, które mogą występować we wtryskiwaczach Volkswagen Polo 4? i wreszcie, jak je naprawić.

Jaki jest cel wtrysku Volkswagena Polo 4?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od szybkiego uszczegółowienia działania systemu wtryskowego, aby mieć wszystkie informacje potrzebne do zrozumienia związanych z nim awarii.

W ramach projektu układ wtryskowy Volkswagena Polo 4 obsługuje dopływ paliwa do silnika , zastępuje stare gaźniki. Ma tę zaletę, że jest znacznie bardziej precyzyjny i pod ciśnieniem rozładowuje paliwo w silniku. Pompa wtryskowa dba o zwiększenie ciśnienia paliwa i przekazanie go do wtryskiwaczy, a wtryskiwacze będą wypuszczały paliwo w postaci mikrokropelek do cylindrów Twojego Volkswagen Polo 4. Zaletą wtrysku paliwa jest to, że ma znacznie więcej precyzyjne dozowanie niż gaźnik i umożliwienie lepszej mieszanki paliwowo-powietrznej, a co za tym idzie lepsze spalanie.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagen Polo 5 ?

Jakie są różne problemy z wtryskiem w Volkswagen Polo 4?

Teraz w tej drugiej części zamierzamy zbadać różne problemy z wtryskiem i ich objawy, z którymi możesz się spotkać w swoim Volkswagen Polo 4 .

Problemy z pompą wtryskową Volkswagen Polo 4

Na początek przyjrzymy się problemom z pompą wtryskową w Twoim Volkswagen Polo 4, jest ich niewiele, generalnie są uporczywe, ale opiszemy je poniżej:

  • Problem elektroniczny pompy wysokiego ciśnienia: Jeśli masz problem z elektroniką, ciśnienie w układzie wtryskowym może być zbyt wysokie lub zbyt niskie, co spowoduje złą mieszankę powietrzno-paliwową, a w konsekwencji złe spalanie, a tym samym zmieni osiągi silnika Twojego Volkswagena Polo 4.
  • Wyciek z pompy wtryskowej Twojego Volkswagen Polo 4: Jeśli masz poważny problem z wyciekiem, wynik będzie prawie taki sam, jak w przypadku braku ciśnienia, nie będziesz miał wystarczającego ciśnienia, a w konsekwencji spalanie Twojego paliwa być dobrym

.

Jeśli chodzi o wyniki i objawy problemu z pompą paliwa w Volkswagen Polo 4 , na pewno odczujesz brak mocy, żłobienie silnika, ciemną emisję dymu…

Problemy z wtryskiwaczami Volkswagen Polo 4

Teraz przechodzimy do problemy z wtryskiwaczami w Volkswagen Polo 4 . Wtryskiwacze są końcem twojego systemu wtryskowego, oto różne problemy, które możesz napotkać:

  • Brudne wtryskiwacze Volkswagen Polo 4: Może się to zdarzyć z powodu złej jakości paliwa, przepuszczają mniej paliwa lub więcej, jeśli są całkowicie zatkane. Więc prawdopodobnie będziesz mieć jeden lub więcej cylindrów, które nie działają prawidłowo.
  • Nieszczelny wtryskiwacz Volkswagen Polo 4: Zwykle wtryskiwacz może przeciekać przy uszczelkach wysokiego ciśnienia, rzadziej może też pękać lub pękać.
  • Wtryskiwacz Volkswagen Polo 4 HS: To przypadek, gdy wtryskiwacze są całkowicie zatkane lub gdy masz problem z elektroniką, nie puści niczego.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Volkswagen Polo

Jeśli chodzi o objawy problemów z wtryskiwaczami w Twoim Volkswagen Polo 4 to mniej więcej tyle samo, co w przypadku uszkodzonej pompy wtryskowej. Możesz napotkać problemy z rozruchem, reakcją przepustnicy, utratą mocy i emisją dymu.

Jak naprawić problem z wtryskiem w Volkswagen Polo 4?

Aby zakończyć naszą stronę z treścią na problemy z wtryskiem w Volkswagen Polo 4 , postaramy się przedstawić rozwiązania, które istnieją, aby rozwiązać te problemy.

Jeśli po dokładnym zbadaniu to twoja pompa wtryskowa jest przyczyną twoich problemów, to niestety bardzo skomplikowane będzie interwencja w tej sprawie bez wymiany części, ta zmiana generalnie wiąże się z wymianą wtryskiwaczy, a czasem zbiornika, to zajmie między 2000 i 3000 euro dla całości postaraj się uzyskać kilka diagnostyk i szacunków przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy.

Jeśli chodzi o problem z wtryskiwaczem, istnieją różne rozwiązania oparte na twoich obawach, oto one:

  • Brudny wtryskiwacz: Możesz wyczyścić wtryskiwacze swojego Volkswagena Polo 4, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści na ten temat, aby uzyskać procedurę. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał je wymienić.
  • Nieszczelny wtryskiwacz: Wymiana i zakup zestawu przegubowego kosztuje tylko kilkadziesiąt euro, ale nadal musisz być w stanie go wymienić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści na temat wtryskiwaczy, które przeciekają na Volkswagen Polo 4, aby mieć wszystkie dostępne rozwiązania.
  • Wtryskiwacz HS: Wreszcie ostatnie rozwiązanie, wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa, ogólnie rzecz biorąc, wymiana wtryskiwacza kosztuje około 500 euro w tym robocizna.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Volkswagen Polo 8 ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volkswagen Polo 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 4.

Ссылка на основную публикацию