Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z wtryskiem Volkswagen Polo 8, co robić ?

Problem z pojazdem mechanicznym to podstawa, ponieważ niestety najnowsze samochody są coraz trudniejsze, a co za tym idzie, są na łasce coraz większej liczby możliwych awarii. Dzisiaj postaramy się Ci pomóc aby rozwiązać problem z wtryskiem w Twoim Volkswagen Polo 8 . Jest to szczególnie uciążliwy problem, ponieważ może w końcu doprowadzić pojazd do nieuruchamiającego się lub uszkodzonego silnika. W tym celu najpierw zobaczymy jak działa wtrysk, potem jakie są różne problemy, które mogą występować we wtryskiwaczach Volkswagen Polo 8? i wreszcie, jak je rozwiązać.

Jaki jest cel wtrysku Volkswagena Polo 8?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od szybkiego wyjaśnienia, jak działa system wtryskowy, aby mieć wszystkie informacje potrzebne do wykrycia powiązanej z nim awarii.

W ramach projektu układ wtryskowy Volkswagena Polo 8 steruje dopływem paliwa do jednostki silnikowej , zastępuje stare gaźniki. Ma tę zaletę, że jest dużo bardziej precyzyjny i pod ciśnieniem rozładowuje paliwo w jednostce silnikowej. Pompa wtryskowa dba o zwiększenie ciśnienia paliwa i przekazanie go do wtryskiwaczy, a wtryskiwacze będą odprowadzały paliwo w postaci mikrokropelek do cylindrów Twojego Volkswagena Polo 8. Zaletą wtrysku paliwa jest posiadanie znacznie więcej precyzyjne dozowanie niż gaźnik i umożliwienie lepszej mieszanki paliwowo-powietrznej, a co za tym idzie lepsze spalanie.

Weiterlesen:
Silnik Volkswagena Polo 8 grzechocze, gdy jest zimny

Jakie są różne problemy z wtryskiem w Volkswagen Polo 8?

Teraz w tej drugiej części zobaczymy różne problemy z wtryskiem i ich przejawy, które możesz napotkać w swoim Volkswagen Polo 8 .

Problemy z pompą wtryskową Volkswagen Polo 8

Na początek przyjrzymy się problemom z pompą wtryskową w Twoim Volkswagen Polo 8, nie ma ich zbyt wiele, są one na ogół częste, ale opiszemy je poniżej:

  • Problem elektroniczny pompy wysokiego ciśnienia: Jeśli masz problem z elektroniką, ciśnienie w układzie wtryskowym może być zbyt wysokie lub zbyt niskie, co spowoduje złą mieszankę powietrzno-paliwową, a w konsekwencji złe spalanie, a tym samym zmieni zachowanie silnika jednostka Twojego Volkswagen Polo 8.
  • Wyciek z pompy wtryskowej Twojego Volkswagen Polo 8: Jeśli masz poważny problem z wyciekiem, efekt końcowy będzie prawie taki sam, jak w przypadku braku ciśnienia, nie będziesz miał wystarczającego ciśnienia, a w konsekwencji spalanie Twojego paliwa będzie nie bądź dobry

.

Jeśli chodzi o skutki i przejawy problemu z pompą paliwową w Volkswagenie Polo 8 , oczywiście odczujesz brak mocy, parskę silnika, ciemną emisję dymu…

Problemy z wtryskiwaczami Volkswagen Polo 8

Teraz przechodzimy do problemy z wtryskiwaczami w Volkswagen Polo 8 . Wtryskiwacze są końcem twojego systemu wtryskowego, oto różne problemy, które możesz napotkać:

  • Brudne wtryskiwacze Volkswagen Polo 8: Może się to zdarzyć z powodu złej jakości paliwa, przepuszczają mniej paliwa lub więcej, jeśli są całkowicie zatkane. Więc prawdopodobnie będziesz mieć jeden lub więcej cylindrów, które nie działają efektywnie.
  • Nieszczelny wtryskiwacz Volkswagen Polo 8: Zwykle wtryskiwacz może przeciekać przy uszczelkach wysokiego ciśnienia, rzadziej może też pękać lub pękać.
  • Wtryskiwacz Volkswagen Polo 8 HS: Jest to sytuacja, w której wtryskiwacze są całkowicie zatkane lub gdy masz problem z elektroniką, nie puści niczego.
Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Volkswagen Polo 8?

Jeśli chodzi o oznaki choroby lub problemy z wtryskiwaczami w Twoim Volkswagen Polo 8 jest mniej więcej tak samo jak w przypadku wadliwej pompy wtryskowej. Mogą wystąpić problemy z rozruchem, reakcją przepustnicy, utratą mocy i emisją dymu.

Jak rozwiązać problem z wtryskiem w Volkswagen Polo 8?

Aby zakończyć nasz artykuł na temat problemy z wtryskiem w Volkswagen Polo 8 , postaramy się przedstawić rozwiązania, które istnieją, aby rozwiązać te problemy.

Jeśli po dokładnej diagnozie to twoja pompa wtryskowa jest źródłem twoich problemów to niestety bardzo trudno będzie zainterweniować w sprawie bez wymiany części, ta zmiana generalnie idzie z wymianą wtryskiwaczy, a okazjonalnie zbiornika to zajmie między 2000 i 3000 euro dla całości postaraj się uzyskać diagnostykę i szacunki przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy.

Jeśli chodzi o problem z wtryskiwaczem, istnieją różne rozwiązania oparte na twoich obawach, oto one:

  • Brudny wtryskiwacz: Możesz wyczyścić wtryskiwacze swojego Volkswagena Polo 8, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat, aby poznać proces. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał je wymienić.
  • Nieszczelny wtryskiwacz: Wymiana i zakup zestawu przegubowego kosztuje tylko kilkadziesiąt euro, ale nadal musisz mieć możliwość jego wymiany, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu o nieszczelnych wtryskiwaczach w Volkswagen Polo 8 , aby mieć wszystkie dostępne rozwiązania.
  • Wtryskiwacz HS: Wreszcie ostatnie rozwiązanie, wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa, ogólnie rzecz biorąc, wymiana wtryskiwacza kosztuje około 500 euro w tym robocizna.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Volkswagena Polo 4 ?

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 8 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 8.

Ссылка на основную публикацию