Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z wtryskiem Volkswagen Polo, co robić ?

Problem z samochodem to podstawa, ponieważ niestety najnowsze pojazdy są coraz bardziej złożone i w związku z tym podlegają coraz większej liczbie możliwych awarii. Dzisiaj postaramy się Ci pomóc rozwiązać problem z wtryskiem w Twoim Volkswagen Polo . Jest to problem, który jest szczególnie irytujący, ponieważ może ostatecznie doprowadzić pojazd do nieuruchamiającego się lub uszkodzonego silnika. W tym celu najpierw zobaczymy jak działa wtrysk, potem jakie są różne problemy, które mogą występować we wtryskiwaczach Volkswagen Polo i wreszcie, jak je naprawić.

Jaki jest cel wtrysku Volkswagena Polo?

Treść zaczynamy więc od szybkiego wyjaśnienia działania układu wtryskowego, aby mieć wszystkie informacje potrzebne do wykrycia związanych z nim awarii.

W ramach projektu układ wtryskowy Volkswagena Polo zarządza dopływem paliwa do jednostki silnikowej , zastępuje stare gaźniki. Ma tę zaletę, że jest znacznie bardziej precyzyjny i pod ciśnieniem uwalnia paliwo z jednostki silnikowej. Pompa wtryskowa dba o zwiększenie ciśnienia paliwa i przekazanie go do wtryskiwaczy, a wtryskiwacze będą odprowadzały paliwo w postaci mikrokropelek do cylindrów Twojego Volkswagen Polo. Zaletą wtrysku paliwa jest znacznie dokładniejsze dawkowanie niż w przypadku gaźnika i umożliwienie lepszej mieszanki paliwowo-powietrznej, aw konsekwencji lepsze spalanie.

Jakie są różne komplikacje wtrysku w Volkswagen Polo?

Teraz w tej drugiej części zobaczymy różne komplikacje wtrysku i ich objawy, które możesz napotkać w swoim Volkswagen Polo .

Komplikacje pompy wtryskowej Volkswagen Polo

Na początek przyjrzymy się komplikacjom związanym z pompą wtryskową w Twoim Volkswagenie Polo, nie ma ich wiele, często są częste, ale opiszemy je poniżej:

  • Problem z elektroniką pompy wysokiego ciśnienia: Jeśli masz problem z elektroniką, ciśnienie w układzie wtryskowym może być zbyt wysokie lub zbyt niskie, co spowoduje złą mieszankę powietrzno-paliwową, a w konsekwencji złe spalanie, a tym samym zmieni osiągi jednostka silnika Twojego Volkswagen Polo.
  • Wyciek z pompy wtryskowej Twojego Volkswagen Polo: Jeśli masz poważny problem z wyciekiem, efekt końcowy będzie prawie taki sam, jak przy braku ciśnienia, nie będziesz miał wystarczającego ciśnienia, a w konsekwencji spalanie paliwa nie będzie być dobrym
Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Volkswagenie Polo 8 ?

.

Jeśli chodzi o skutki i przejawy problemu z pompą paliwową w Volkswagenie Polo , oczywiście odczujesz brak mocy, parskę silnika, ciemną emisję dymu…

Komplikacje wtryskiwaczy Volkswagen Polo

Teraz przechodzimy do problemy z wtryskiwaczami w Volkswagen Polo . Wtryskiwacze stanowią koniec twojego systemu wtryskowego, oto różne komplikacje, które możesz napotkać:

  • Brudne wtryskiwacze Volkswagen Polo: Może się to zdarzyć z powodu złej jakości paliwa, przepuszczają mniej paliwa lub więcej, jeśli są całkowicie zatkane. Więc potencjalnie będziesz mieć jeden lub więcej cylindrów, które nie działają poprawnie.
  • Nieszczelny wtryskiwacz Volkswagen Polo: Często przy uszczelkach wysokiego ciśnienia wtryskiwacz może przeciekać, rzadziej też może być pęknięty lub uszkodzony.
  • Wtryskiwacz Volkswagen Polo HS: To przypadek, gdy wtryskiwacze są całkowicie zatkane lub gdy masz problem z elektroniką, nie puści niczego.

Dotyczące objawy powikłań wtryskiwaczy w Twoim Volkswagen Polo jest mniej więcej tak samo jak w przypadku wadliwej pompy wtryskowej. Możesz napotkać problemy z rozruchem, reakcją przepustnicy, utratą mocy i emisją dymu.

Jak rozwiązać problem z wtryskiem w Volkswagen Polo?

Aby zakończyć naszą stronę z treścią na komplikacje wtrysku w Volkswagen Polo , postaramy się przedstawić rozwiązania, które istnieją, aby naprawić te komplikacje.

Jeśli po dokładnym zbadaniu to Twoja pompa wtryskowa jest główną przyczyną Twoich komplikacji, niestety bardzo skomplikowane będzie interwencja w tej sprawie bez wymiany części, ta zmiana często wiąże się z wymianą wtryskiwaczy, a w niektórych przypadkach zbiornik, zajmie to między 2000 i 3000 euro dla całości postaraj się uzyskać diagnostykę i szacunki przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy.

Jeśli chodzi o problem z wtryskiwaczem, istnieją różne rozwiązania w zależności od Twoich obaw, oto one:

  • Brudny wtryskiwacz: Możesz wyczyścić wtryskiwacze swojego Volkswagena Polo, nie wahaj się zapoznać się z naszą treścią na ten temat, aby uzyskać informacje na temat procesu. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał je wymienić.
  • Nieszczelny wtryskiwacz: Wymiana i zakup zestawu przegubowego będzie kosztować tylko kilkadziesiąt euro, ale i tak trzeba być w stanie to zmienić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby skonsultować nasze treści dotyczące wtryskiwaczy, które przeciekają w Volkswagen Polo, mieć wszystkie dostępne rozwiązania.
  • Wtryskiwacz HS: Wreszcie ostatnie rozwiązanie, wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa, ogólnie rzecz biorąc, wymiana wtryskiwacza kosztuje około 500 euro w tym robocizna.
Weiterlesen:
Mój Volkswagen Polo jedzie w lewo, co robić ?

Jeśli chcesz więcej przewodników po Volkswagen Polo, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector