Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z jazdą na drodze Chrysler 200

Dzisiaj zajmiemy się kwestią, która może okazać się niebezpieczna. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością Twojego Chryslera 200 , ważne jest, aby jechać uważnie i dość szybko nim zarządzać. Nasz zespół stworzył tę stronę treści, aby pomóc Ci je naprawić. Najpierw dość szybko sprawdzimy główne elementy, które zapewniają dobre prowadzenie na drodze, potem sprawdzimy, dlaczego Twój Chrysler 200 nie trzyma się już drogi, a na koniec sprawdzimy, jak naprawić komplikacje z przyczepnością .

Jakie są główne elementy, które zapewniają doskonałe trzymanie się drogi i prowadzenie w Chryslerze 200?

Ten artykuł zaczynamy od dość szybkiego przedstawienia głównych elementów, które zapewnią Twojemu Chryslerowi 200 dobre trzymanie się drogi. Ważne jest, aby wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. W konsekwencji będzie ona oparta na wielu czynnikach, poniżej wyjaśnimy główne, na które można wpływać:

 • Amortyzatory: to główne elementy prowadzenia pojazdu na drodze, które na stałe gwarantują kontakt kół z drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zagwarantują przyczepność Twojego Chryslera 200 na drodze, im są bardziej miękkie, tym większą masz przyczepność, ale im szybciej pękają, im są twardsze, tym mniej masz przyczepności, ale są bardziej odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i w konsekwencji tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe samochody sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja pozwala kontrolować pionowy kąt kół samochodu, jest to w konsekwencji ważne dla przyczepności pojazdu silnikowego i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo szczególna i musi być przeprowadzona przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Chryslerze 200?

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych elementów, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego mój Chrysler 200 ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do komponentu, który najbardziej Cię interesuje, dlaczego mój Chrysler 200 ma komplikacje w obsłudze? Jak wyjaśniliśmy powyżej, jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby Twój samochód miał dobrą przyczepność, jednak niewiele z nich może ewoluować z czasem, większość z nich jest nierozerwalnie związana z konstrukcją pojazdu, odkryjemy od razu te, które mogą przeszkadzać w prowadzeniu i drodze, i dlaczego:

 • Jak wyjaśniliśmy powyżej, guma w oponach ma fundamentalną funkcję w dobrym trzymaniu się pojazdu na drodze, jeśli twoje opony są martwe, możesz mieć komplikacje związane z trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli Twoje amortyzatory nie będą działać, Twój pojazd silnikowy nie będzie już w stanie właściwie amortyzować nierówności drogi i będzie miał tendencję do „pływania”, co w rezultacie spowoduje złe rozłożenie mas na samochodzie i przesunięcie środek ciężkości samochodu. Ryzykujesz poślizgnięciem się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona w wyniku zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz miał problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnim ważnym elementem dobrego prowadzenia pojazdu jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej klasyczną okolicznością jest to, że drążek stabilizujący lub ciche bloki trójkątów kierowniczych są martwe. Rezultatem będzie opóźnienie w twoich zmianach drogi.
Weiterlesen:
Chrysler 200, który przechodzi w tryb awaryjny

Jak naprawić komplikacje obsługi?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiąż problemy z przyczepnością w Twoim Chryslerze 200 .

 • Opony: Nic nie może być prostsze, po prostu zmień opony, pamiętaj o ich uważnym sprawdzeniu i wymianie, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy zmienić amortyzatory w Chryslerze 200, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał udać się do garażu, aby to rozwiązać, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Układ kierowniczy: Jeśli masz komplikacje z prowadzeniem Chryslera 200 w wyniku kierowania, mogą wystąpić pewne elementy, w takim przypadku będziesz musiał dokonać pełnego przeglądu tych elementów, najlepiej zadzwonić do fachowca .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chryslera 200, zapoznaj się z naszą kategorią Chrysler 200.

Ссылка на основную публикацию