Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z jazdą na drodze Ram ProMaster City

Dzisiaj przyjrzymy się kwestii, która może okazać się niebezpieczna. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością na Twoim Ram ProMaster City , ważne jest, aby jeździć ostrożnie i szybko nim zarządzać. Nasz zespół stworzył ten artykuł, aby pomóc Ci je naprawić. Najpierw szybko sprawdzimy najważniejsze części, które zapewniają dobre prowadzenie na drodze, potem sprawdzimy, dlaczego Twój Ram ProMaster City nie trzyma się już drogi, a na koniec sprawdzimy, jak poprawić przyczepność problemy.

Jakie są główne elementy, które zapewniają doskonałe trzymanie się drogi i prowadzenie wózka Ram ProMaster City?

Rozpoczniemy ten artykuł od szybkiego przedstawienia głównych części, które zapewnią dobre trzymanie się drogi dla Twojego Ram ProMaster City. Trzeba wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. Będzie w konsekwencji opierać się na wielu elementach, poniżej opiszemy główne, na które można wpływać:

 • Amortyzatory: są głównymi elementami obsługi drogi, zapewniają stały kontakt kół z drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zapewnią przyczepność Twojemu Ram ProMaster City na drodze, im bardziej miękkie, tym większą masz przyczepność, ale im szybciej ulegają uszkodzeniu, im są twardsze, tym mniejszą masz przyczepność, ale tym bardziej są odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i w konsekwencji tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe samochody sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja umożliwia zarządzanie pionowym kątem kół samochodu, co w konsekwencji ma zasadnicze znaczenie dla przyczepności pojazdu silnikowego i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo szczególna i musi być wykonana przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Ram ProMaster

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych części, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego mój Ram ProMaster City ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej interesuje, dlaczego mój Ram ProMaster City ma problemy z obsługą? Jak wyjaśniliśmy powyżej, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, aby Twój samochód miał dobrą przyczepność, jednak niewiele z nich może ewoluować z czasem, większość z nich jest nieodłączna dla konstrukcji pojazdu, zobaczymy od razu te, które mogą mieć wpływ na prowadzenie i drogę oraz dlaczego:

 • Jak wspomnieliśmy powyżej, guma w oponach ma fundamentalną funkcję w dobrym trzymaniu się pojazdu mechanicznego na drodze, jeśli opony są martwe, możesz mieć problemy z przyczepnością na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli Twoje amortyzatory nie będą działały, Twój pojazd nie będzie już w stanie właściwie amortyzować nierówności drogi i często będzie „pływał”, co w rezultacie spowoduje złe rozłożenie mas na samochodzie i przesunięcie środka grawitacji samochodu. Ryzykujesz poślizgnięciem się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona w wyniku zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz mieć problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem dobrego prowadzenia pojazdu na drodze jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej klasyczną okolicznością jest to, że drążek stabilizujący lub ciche bloki trójkątów kierowniczych są martwe. Konsekwencją będzie opóźnienie w twoich zmianach drogi.
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Ram ProMaster ?

Jak rozwiązać problemy z obsługą?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiąż problemy z trzymaniem się drogi na swoim Ram ProMaster City .

 • Opony: Nic nie może być mniej skomplikowane, po prostu wymień opony, upewnij się, że sprawdziłeś je ostrożnie i wymień je, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Ram ProMaster City, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Wyrównanie kół: Będziesz musiał udać się do mechanika, aby to rozwiązać, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Sterowanie: Jeśli masz problemy z obsługą Ram ProMaster City w wyniku sterowania, może być zaangażowanych kilka elementów, w takim przypadku będziesz musiał dokonać całego przeglądu tych elementów, najlepiej zadzwonić specjalista.

Aby odkryć więcej wskazówek na temat Ram ProMaster City, spójrz na kategorię Ram ProMaster City.

Ссылка на основную публикацию