Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z jazdą na drodze Subaru Forester

Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może okazać się groźny. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością w Subaru Forester , ważne jest, aby jeździć z uwagą i dość szybko nim zarządzać. Nasz zespół opracował te wytyczne, aby pomóc Ci je naprawić. Najpierw dość szybko sprawdzimy główne komponenty, które zapewniają skuteczne prowadzenie na drodze, potem sprawdzimy, dlaczego Twój Subaru Forester nie trzyma się już drogi, a na koniec sprawdzimy, jak rozwiązać problemy z przyczepnością .

Jakie są główne elementy, które zapewniają doskonałe trzymanie się drogi i prowadzenie w Subaru Forester?

Tę stronę z zawartością zaczynamy od dość szybkiego opisu głównych elementów, które zapewnią dobre trzymanie się drogi dla Twojego Subaru Forestera. Trzeba wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. W rezultacie będzie on oparty na wielu elementach, poniżej wyjaśnimy główne, na które może mieć wpływ:

 • Amortyzatory: to główne elementy obsługi drogi, które zapewniają stały kontakt kół z drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zapewnią przyczepność Twojemu Subaru Foresterowi na drodze, im bardziej miękkie, tym większa przyczepność, ale im szybciej ulegają uszkodzeniu, im są twardsze, tym mniejszą masz przyczepność, ale są bardziej odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i w konsekwencji tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe pojazdy sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja umożliwia kontrolowanie pionowego kąta kół samochodu, co w konsekwencji jest ważne dla przyczepności pojazdu silnikowego i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo szczególna i musi być przeprowadzona przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
W moim Subaru Foresterze pali się kontrolka paliwa, co robić?

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych elementów, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego mój Subaru Forester ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do komponentu, który Cię najbardziej interesuje, dlaczego mój Subaru Forester ma komplikacje w obsłudze? Jak wyjaśniliśmy powyżej, jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby Twój samochód miał dobrą przyczepność, jednak jest kilka, które mogą ewoluować z czasem, większość z nich jest nieodłączna dla konstrukcji samochodu, odkryjemy od razu które mogą mieć wpływ na prowadzenie i drogę oraz dlaczego:

 • Jak ujawniliśmy powyżej, guma opon ma kluczowe znaczenie dla dobrego trzymania się pojazdu na drodze, jeśli opony są martwe, możesz mieć komplikacje związane z trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli Twoje amortyzatory nie będą działać, Twój pojazd silnikowy nie będzie już w stanie skutecznie amortyzować nierówności drogi i będzie miał tendencję do „pływania”, co w rezultacie spowoduje złe rozłożenie mas na samochodzie i przesunięcie środek ciężkości samochodu. Ryzykujesz poślizgnięciem się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona z powodu zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz miał problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnim ważnym elementem dobrego prowadzenia pojazdu na drodze jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej tradycyjnym przypadkiem jest to, że drążek stabilizatora lub ciche bloki trójkątów kierownicy są martwe. Konsekwencją będzie opóźnienie w twoich zmianach drogi.

Jak naprawić komplikacje obsługi?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiązać problemy związane z trzymaniem się drogi w Subaru Forester .

 • Opony: Nic nie może być prostsze, po prostu wymień opony, sprawdź je uważnie i wymień je, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Subaru Forester, sprawdź naszą stronę z treścią na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał udać się do garażu, aby to naprawić, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Sterowanie: Jeśli masz komplikacje z prowadzeniem Subaru Forester z powodu sterowania, może to dotyczyć kilku elementów, w takim przypadku będziesz musiał wykonać cały przegląd tych elementów, najlepiej wezwać profesjonalistę.
Weiterlesen:
Subaru Forester, które mają problemy na biegu jałowym

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Forester, spójrz na kategorię Subaru Forester.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector