Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z jazdą na drodze Volvo XC60

W tym artykule przyjrzymy się kwestii, która może okazać się niebezpieczna. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością Twojego Volvo XC60 , ważne jest, aby jeździć ostrożnie i szybko się tym zająć. Nasz zespół opracował te wytyczne, aby pomóc Ci je rozwiązać. Najpierw szybko przyjrzymy się głównym częściom, które zapewniają dobre prowadzenie na drodze, następnie przyjrzymy się, dlaczego Twoje Volvo XC60 nie trzyma się już drogi, a na koniec przyjrzymy się, jak rozwiązać problemy z przyczepnością .

Jakie są główne elementy zapewniające doskonałe trzymanie się drogi i prowadzenie Volvo XC60?

Ten artykuł zaczynamy od szybkiego wyjaśnienia najważniejszych części, które zapewnią Twojemu Volvo XC60 dobre trzymanie się drogi. Trzeba wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. W rezultacie będzie to zależeć od wielu punktów, poniżej opiszemy najważniejsze z nich, na które można wpłynąć:

 • Amortyzatory: to najważniejsze elementy obsługi drogi, które zapewniają stały kontakt kół z drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zapewnią Twojemu Volvo XC60 przyczepność na drodze, im bardziej miękkie, tym większą masz przyczepność, ale im szybciej się psują, im są twardsze, tym mniejszą masz przyczepność, ale są bardziej odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar będzie również grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i w konsekwencji tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe samochody sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja pozwala kontrolować pionowy kąt kół samochodu, co w konsekwencji jest ważne dla przyczepności samochodu i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo precyzyjna i musi być przeprowadzona przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volvo XC60 ?

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych części, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego moje Volvo XC60 ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej dotyczy, dlaczego moje Volvo XC60 ma problemy z obsługą? Jak wyjaśniliśmy powyżej, jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby samochód miał dobrą przyczepność, jednak niewiele z nich może ewoluować w czasie, większość z nich jest nierozerwalnie związana z konstrukcją pojazdu, odkryjemy od razu te, które mogą przeszkadzać w prowadzeniu i drodze, i dlaczego:

 • Jak opisaliśmy powyżej, guma w oponach odgrywa kluczową rolę w dobrym trzymaniu się samochodu na drodze, jeśli opony są martwe, możesz mieć problemy z przyczepnością na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli Twoje amortyzatory są martwe, Twój samochód nie będzie już w stanie skutecznie amortyzować nierówności drogi i często będzie „pływał”, co spowoduje złe rozłożenie mas na samochodzie i przesunie środek ciężkości samochód. Ryzykujesz poślizgnięciem się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona z powodu zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz mieć problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnią ważną rzeczą dla dobrego prowadzenia pojazdu na drodze jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej klasyczną okolicznością jest to, że drążek stabilizujący lub ciche bloki trójkątów kierowniczych są martwe. Konsekwencją będzie opóźnienie w twoich zmianach drogi.
Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Volvo XC60, co mogę zrobić?

Jak rozwiązujesz problemy z obsługą?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby popraw swoje problemy z przyczepnością w swoim Volvo XC60 .

 • Opony: Nic nie może być mniej skomplikowane, po prostu wymień opony, sprawdź je dokładnie i wymień je, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Volvo XC60, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał udać się do garażu, aby to rozwiązać, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Układ kierowniczy: Jeśli masz problemy z prowadzeniem Volvo XC60 z powodu układu kierowniczego, mogą to być niektóre elementy, w takim przypadku będziesz musiał dokonać pełnego przeglądu tych elementów, najlepiej wezwać profesjonalistę.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volvo XC60, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volvo XC60.

Ссылка на основную публикацию