Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z obsługą na drodze Subaru Legacy

Dzisiaj zajmiemy się kwestią, która może okazać się niebezpieczna. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością Twojego Subaru Legacy , ważne jest, aby jeździć ostrożnie i szybko się tym zająć. Nasz zespół stworzył ten artykuł, aby pomóc Ci je rozwiązać. Najpierw dość szybko sprawdzimy najważniejsze części, które zapewniają dobre prowadzenie na drodze, potem sprawdzimy, dlaczego Twoje Subaru Legacy nie trzyma się już drogi, a na koniec sprawdzimy, jak poprawić przyczepność problemy.

Jakie są główne elementy zapewniające dobre trzymanie się drogi i prowadzenie w Subaru Legacy?

Ten artykuł zaczynamy od dość szybkiego wyjaśnienia najważniejszych części, które zapewnią dobre trzymanie się drogi dla Twojego Subaru Legacy. Ważne jest, aby wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. Będzie zatem opierać się na wielu elementach, poniżej pokażemy najważniejsze, na które można wpłynąć:

 • Amortyzatory: to najważniejsze elementy obsługi drogi, które nieustannie zapewniają kontakt między kołami a drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zapewnią Twojemu Subaru Legacy przyczepność na drodze, im są bardziej miękkie, tym większą masz przyczepność, ale im szybciej ulegają uszkodzeniu, im są twardsze, tym mniejszą masz przyczepność, ale są bardziej odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i tym samym tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe pojazdy sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja pozwala kontrolować pionowy kąt kół samochodu, dlatego jest niezbędna dla przyczepności samochodu i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo precyzyjna i musi być przeprowadzona przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Subaru Legacy nie jest już zimna

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych części, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego moje Subaru Legacy ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej dotyczy, dlaczego moje Subaru Legacy ma problemy z obsługą? Jak opisaliśmy powyżej, aby samochód miał dobrą przyczepność, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, jednak niewiele z nich może ewoluować w czasie, większość z nich jest nierozerwalnie związana z konstrukcją pojazdu, o czym przekonamy się usuń te, które mogą przeszkadzać w prowadzeniu i drodze, i dlaczego:

 • Jak wyjaśniliśmy powyżej, guma w oponach odgrywa kluczową rolę w dobrym trzymaniu się samochodu na drodze, jeśli opony są martwe, prawdopodobnie masz problemy z przyczepnością na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli twoje amortyzatory są martwe, twój samochód nie będzie już w stanie prawidłowo amortyzować nierówności drogi i często będzie „pływał”, co spowoduje złe rozłożenie mas na samochodzie i przesunie środek ciężkości samochód. Ryzykujesz poślizgnięcie się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona w wyniku zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz mieć problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnią niezbędną częścią dobrego prowadzenia pojazdu jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej klasycznym przypadkiem jest to, że drążek stabilizatora lub ciche bloki trójkątów kierownicy są martwe. Rezultatem będzie opóźnienie w twoich zmianach kierunku.
Weiterlesen:
Kontrolka klawisza Subaru Legacy pozostaje włączona

Jak rozwiązujesz problemy z obsługą?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiąż problemy z trzymaniem się drogi w swoim Subaru Legacy .

 • Opony: Nic nie może być prostsze, po prostu wymień opony, pamiętaj o ich dokładnym sprawdzeniu i wymień je, gdy dojdziesz do wskaźnika wizualnego w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Subaru Legacy, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał udać się do garażu, aby to rozwiązać, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Sterowanie: Jeśli masz problemy z prowadzeniem Subaru Legacy w wyniku sterowania, mogą to być pewne elementy, w takim przypadku będziesz musiał wykonać pełną kontrolę tych elementów, najlepiej zadzwonić do profesjonalisty .

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию