Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z prowadzeniem na drodze Dodge Charger

Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może okazać się niebezpieczny. Jeśli wykryjesz coś problemy z obsługą lub przyczepnością w Twoim Dodge Charger , ważne jest, aby jeździć ostrożnie i szybko się tym zająć. Nasz zespół opublikował tę wskazówkę, aby pomóc Ci je rozwiązać. Najpierw szybko przyjrzymy się podstawowym elementom, które zapewniają skuteczne prowadzenie na drodze, następnie przyjrzymy się, dlaczego Twój Dodge Charger nie trzyma się już drogi, a na koniec przyjrzymy się, jak rozwiązać problemy z przyczepnością .

Jakie są główne elementy zapewniające dobre trzymanie się drogi i prowadzenie w Dodge Chargerze?

Ten artykuł zaczynamy od szybkiego wyszczególnienia głównych elementów, które zagwarantują dobre trzymanie się drogi dla Twojego Dodge Chargera. Trzeba wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. W rezultacie będzie to zależeć od wielu elementów, poniżej pokażemy główne, na które można wpływać:

 • Amortyzatory: to główne elementy prowadzenia pojazdu na drodze, które na stałe gwarantują kontakt kół z drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zagwarantują przyczepność Twojego Dodge Chargera na drodze, im bardziej miękkie, tym większą masz przyczepność, ale im szybciej się zepsują, im są twardsze, tym mniejszą masz przyczepność, ale są bardziej odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i w konsekwencji tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe pojazdy sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wheel Alignment: Ta regulacja umożliwia kontrolowanie pionowego kąta ustawienia kół samochodu, co w konsekwencji jest ważne dla przyczepności samochodu i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo precyzyjna i musi być wykonana przez specjalistów.
Weiterlesen:
Mój Dodge Charger jedzie w lewo, co robić?

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych elementów, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego mój Dodge Charger ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do komponentu, który Cię najbardziej interesuje, dlaczego mój Dodge Charger ma problemy z obsługą? Jak wspomnieliśmy powyżej, jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby Twój samochód miał dobrą przyczepność, jednak jest kilka, które mogą ewoluować z czasem, większość z nich jest nieodłączna dla konstrukcji samochodu, dowiemy się dobrze usunąć te, które mogą mieć wpływ na prowadzenie i drogę oraz dlaczego:

 • Jak wspomnieliśmy powyżej, guma w oponach ma fundamentalną rolę w dobrym trzymaniu się samochodu na drodze, jeśli opony są martwe, możesz mieć problemy z przyczepnością na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli twoje amortyzatory są martwe, twój samochód nie będzie już w stanie prawidłowo amortyzować nierówności drogi i często będzie „pływał”, co spowoduje złe rozłożenie mas na samochodzie i przesunie środek ciężkości samochód. Ryzykujesz poślizgnięcie się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona w wyniku zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz mieć problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnim ważnym elementem dobrego prowadzenia pojazdu jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej klasycznym przypadkiem jest to, że drążek stabilizatora lub ciche bloki trójkątów kierownicy są martwe. Rezultatem będzie opóźnienie w twoich zmianach.
Weiterlesen:
Lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa świeci w moim Dodge Charger

Jak rozwiązujesz problemy z obsługą?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiąż problemy z trzymaniem się drogi w swoim Dodge Charger .

 • Opony: Nic nie może być prostsze, po prostu wymień opony, pamiętaj o ich dokładnym sprawdzeniu i wymień je, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Dodge Chargerze, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał jechać do garażu, aby to naprawić, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Układ kierowniczy: Jeśli masz problemy z prowadzeniem w Dodge Charger w wyniku kierowania, może to dotyczyć kilku elementów, w takim przypadku będziesz musiał wykonać pełny przegląd tych elementów, najlepiej skontaktować się z profesjonalistą .

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Dodge Charger, przejdź do naszej kategorii Dodge Charger.

Ссылка на основную публикацию