Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z prowadzeniem na drodze Ford Transit Connect

W tym artykule przyjrzymy się problemowi, który może okazać się niebezpieczny. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością Twojego Ford Transit Connect , ważne jest, aby jeździć ostrożnie i dość szybko nim zarządzać. Nasz zespół napisał tę stronę z treścią, aby pomóc Ci je naprawić. Najpierw dość szybko sprawdzimy główne komponenty zapewniające dobre prowadzenie na drodze, potem sprawdzimy, dlaczego Twój Ford Transit Connect nie trzyma się już drogi, a na koniec sprawdzimy, jak poprawić przyczepność komplikacje.

Jakie są główne elementy, które zapewniają doskonałe trzymanie się drogi i prowadzenie Ford Transit Connect?

Ten artykuł zaczynamy od dość szybkiego wskazania najważniejszych elementów, które zapewnią dobre trzymanie się drogi dla Twojego Ford Transit Connect. Trzeba wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. Będzie to zatem zależało od wielu czynników, poniżej wyjaśnimy najważniejsze, na które można wpływać:

 • Amortyzatory: to najważniejsze elementy obsługi drogi, które bezustannie gwarantują kontakt między kołami a drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zagwarantują przyczepność Twojego Ford Transit Connect na drodze, im są bardziej miękkie, tym większą masz przyczepność, ale im szybciej się psują, im są twardsze, tym mniejszą masz przyczepność, ale tym bardziej są odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i tym samym tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe samochody sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja umożliwia kontrolowanie pionowego kąta kół samochodu, dlatego ma zasadnicze znaczenie dla przyczepności pojazdu silnikowego i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo precyzyjna i musi być wykonana przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Ford Transit Connect?

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych elementów, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego mój Ford Transit Connect ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do komponentu, który Cię najbardziej interesuje, dlaczego mój Ford Transit Connect ma problemy z obsługą? Jak wspomnieliśmy powyżej, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, aby Twój samochód miał dobrą przyczepność, jednak niewiele z nich może ewoluować w czasie, większość z nich jest nieodłączna dla konstrukcji pojazdu, odkryjemy od razu które mogą przeszkadzać w prowadzeniu i na drodze, i dlaczego:

 • Jak wspomnieliśmy powyżej, guma w oponach pełni podstawową funkcję w dobrym trzymaniu się pojazdu na drodze, jeśli opony są martwe, możesz mieć komplikacje związane z trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli Twoje amortyzatory nie będą działać, Twój pojazd mechaniczny nie będzie już w stanie właściwie amortyzować nierówności drogi i często będzie „pływał”, co w rezultacie spowoduje złe rozłożenie mas na pojeździe i przesunięcie środka grawitacji pojazdu. Ryzykujesz poślizgnięciem się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona z powodu zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz miał problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem dobrego prowadzenia pojazdu na drodze jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej klasyczną okolicznością jest to, że drążek stabilizujący lub ciche bloki trójkątów kierowniczych są martwe. Rezultatem będzie opóźnienie w twoich zmianach kierunku.
Weiterlesen:
Problem z sondą lambda w Ford Transit Connect

Jak naprawić komplikacje obsługi?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiązać problemy związane z trzymaniem się drogi w swoim Ford Transit Connect .

 • Opony: Nic nie może być mniej skomplikowane, po prostu wymień opony, upewnij się, że je dokładnie zweryfikowałeś i wymień je, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Ford Transit Connect, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał udać się do garażu, aby to naprawić, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Układ kierowniczy: Jeśli masz komplikacje z obsługą Ford Transit Connect z powodu układu kierowniczego, może to dotyczyć kilku elementów, w takim przypadku będziesz musiał wykonać pełny przegląd tych elementów, najlepiej zadzwonić do fachowca .

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Ford Transit Connect, przejdź do naszej kategorii Ford Transit Connect.

Ссылка на основную публикацию