Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problemy z prowadzeniem na drodze Volkswagen Golf

W tym artykule przyjrzymy się problemowi, który może okazać się niebezpieczny. Jeśli zauważysz coś problemy z obsługą lub przyczepnością Twojego Volkswagena Golfa , ważne jest, aby jeździć z uwagą i dość szybko. Nasz zespół napisał i opublikował tę treść, aby pomóc Ci je naprawić. Najpierw dość szybko sprawdzimy główne elementy, które zapewniają skuteczne prowadzenie na drodze, następnie sprawdzimy, dlaczego Twój Volkswagen Golf nie trzyma się już drogi, a na koniec sprawdzimy, jak rozwiązać problemy z przyczepnością .

Jakie są główne elementy zapewniające dobre trzymanie się drogi i prowadzenie Volkswagena Golfa?

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od dość szybkiego wskazania głównych elementów, które zapewnią dobre trzymanie się drogi dla Twojego Volkswagena Golfa. Trzeba wiedzieć, że przyczepność pojazdu to nauka sama w sobie. W rezultacie będzie ona oparta na wielu punktach, poniżej pokażemy główne, na które można wpłynąć:

 • Amortyzatory: są głównymi elementami obsługi drogi, zapewniają stały kontakt kół z drogą. Amortyzują wszelkie wstrząsy i dziury na drodze.
 • Opony: to te, które zagwarantują przyczepność Twojego Volkswagena Golfa na drodze, im bardziej miękkie, tym większa przyczepność, ale im szybciej ulegają uszkodzeniu, im są twardsze, tym mniej przyczepności, ale są bardziej odporne. Temperatura wpływa na ich zużycie. Ich rozmiar również będzie grał na przyczepności, im szerszy, tym większy będzie kontakt z podłożem.
 • Środek ciężkości: im wyższy będzie twój samochód, tym bardziej będzie się przechylał na zakrętach i tym samym tracił sterowność, dlatego niskoprofilowe samochody sportowe mają lepszą przyczepność niż bardzo wysokie 4×4
 • Wyrównanie kół: Ta regulacja pozwala kontrolować pionowy kąt kół samochodu, dlatego ma zasadnicze znaczenie dla przyczepności samochodu i zużycia opon. Ta regulacja jest bardzo precyzyjna i musi być wykonana przez profesjonalistów.
Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Volkswagenie Golfie 4 ?

.

Należy wziąć pod uwagę wiele innych elementów, takich jak rozstaw osi, prześwit, sztywność podwozia, masa i aerodynamika…

Dlaczego mój Volkswagen Golf ma problemy z prowadzeniem lub przyczepnością mojego samochodu?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej dotyczy, dlaczego mój Volkswagen Golf ma komplikacje w prowadzeniu? Jak wspomnieliśmy powyżej, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, aby Twój samochód miał dobrą przyczepność, jednak niewiele z nich może ewoluować w czasie, większość z nich jest nieodłączna od konstrukcji samochodu, zobaczymy od razu które mogą mieć wpływ na prowadzenie i drogę oraz dlaczego:

 • Jak wspomnieliśmy powyżej, guma opon odgrywa kluczową rolę w dobrym trzymaniu się samochodu na drodze, jeśli opony są martwe, możesz mieć komplikacje związane z trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni na początku i po dotarciu do „sznura” nawet na suchej drodze.
 • Martwe amortyzatory: Jeśli Twoje amortyzatory są martwe, Twój samochód nie będzie już w stanie skutecznie amortyzować nierówności drogi i często będzie „pływał”, co spowoduje złe rozłożenie mas na pojeździe i przesunie środek ciężkości pojazdu. Ryzykujesz poślizgnięcie się na zakrętach.
 • Ryzyko związane z niewspółosiowością jest to, że powierzchnia kontaktu z podłożem jest zmniejszona z powodu zbyt otwartego lub zbyt zamkniętego kąta koła, będziesz miał problemy z przyczepnością.
 • Problem ze sterowaniem: Ostatnią zasadniczą częścią dobrego prowadzenia pojazdu jest to, że wszystkie elementy układu kierowniczego muszą być w dobrym stanie. Najbardziej tradycyjnym przypadkiem jest to, że drążek stabilizatora lub ciche bloki trójkątów kierownicy są martwe. Konsekwencją będzie opóźnienie w twoich zmianach kierunku.

Jak naprawić komplikacje obsługi?

Przechodzimy teraz do różnych rozwiązań, aby rozwiązać problemy z trzymaniem się drogi w swoim Volkswagenie Golfie .

 • Opony: Nic nie może być prostsze, po prostu zmień opony, pamiętaj o ich uważnym sprawdzeniu i wymianie, gdy dojdziesz do wizualnego wskaźnika w rowkach opon. Zazwyczaj za parę opon trzeba liczyć od 100 do 200 euro.
 • Amortyzatory: Tak samo, martwe amortyzatory muszą zostać wymienione, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy wymienić amortyzatory w Volkswagenie Golfie, zajrzyj na naszą stronę z treścią na ten temat. Cena może się bardzo różnić, ale będziesz musiał liczyć co najmniej 400 €
 • Geometria kół: Będziesz musiał udać się do garażu, aby to poprawić, będzie cię to kosztować mniej niż 100 €?
 • Układ kierowniczy: Jeśli masz problemy z prowadzeniem Volkswagena Golfa ze względu na układ kierowniczy, mogą to być pewne elementy, w takim przypadku będziesz musiał dokonać pełnego przeglądu tych elementów, najlepiej wezwać profesjonalistę.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 7 ?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector