Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje na Citroen C-crosserze, co robić ?

Zmaganie się z problemami w Twoim samochodzie jest niezwykle irytujące, oprócz strony ekonomicznej, którą te komplikacje oznaczają, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Citroen C-crosser oraz czas poświęcony na diagnozę i naprawę usterki. Jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się kłopotom, które mogą dotknąć nas wszystkich, mając wibracje przy przyspieszaniu w Citroenie C-crosserze. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Konsekwentnie zaczniemy nasz artykuł od korzeni tych drgań w Citroen C-crosserze, a następnie rozwiązaniami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Citroen C-crosser emituje wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc nasz artykuł od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub dużo jeździł, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą wywołać takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen C-crosser ?

Czuję wibracje na moim Citroenie C-crosserze tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność w tym artykule. Prosty fakt, że cierpisz drżenie na Twoim Citroenie C-crosserze podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał sprawdzić stan różnych elementów, ponieważ wiele elementów może znajdować się na początku tych wibracji i nawet jeśli masz pecha połączenie kilku z nich również może być możliwe, oto lista elementów, które może być zaniepokojony.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka twojego Citroena C-crossera jest uszkodzona, może wywoływać wibracje, które będziesz odczuwać podczas przyspieszania w momencie, gdy jest aktywowana.
 • Czujnik ciśnienia doładowania: Ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz wyczuć podczas przyspieszania Twojego Citroena C-crossera.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, efekt będzie taki sam, zasilanie twojego turbo będzie zakłócone, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie zbadać ich stan.

Mam wibracje na moim Citroenie C-crosserze przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje na swoim Citroenie C-crosserze podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas biegu jałowego na swoim Citroenie C-crosserze, skorzystaj z naszego artykułu dotyczącego tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, wykryjesz, że Twój Citroen C-crosser wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Citroena C-crosser podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje wydobycie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie jest działa skutecznie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na skuteczne przepłynięcie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Citroena C-crossera, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Citroen C-crosser ?

Oto główne motywy A Citroen C-crosser, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Citroenie C-crosserze? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, które pomogą Ci poradzić sobie z tymi wstrząsami w Twoim samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia zgodnie z komponentem, którego dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Citroena C-crossera, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie powiązane z nim komponenty, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i w większości przypadków nie ma problemu pochodzą właśnie z turbo. Więc koniecznie spójrz na swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Citroena C-crossera do mechanika.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz do niego zajrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z naszym artykułem na temat czyszczenia zaworu EGR w Citroen C-crosser.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo wrażliwymi elementami i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich pracę. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, wymień go tylko. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Silnik się trzęsie na Citroen C-crosserze, co robić ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia przyczyny wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Citroen C-crosser. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych procedur, nie wahaj się i udaj się do swojego warsztatu.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Citroen C-crosser, przejdź do naszej kategorii Citroen C-crosser.

Ссылка на основную публикацию