Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje na Citroen Jumperze, co robić ?

Szczególnie dokuczliwe jest zmierzenie się z problemami w Twoim aucie, oprócz aspektu finansowego, który te problemy oznaczają, należy również doliczyć czas stracony na niesprawnym Citroenie Jumperem oraz czas poświęcony na ustalenie i naprawę usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Na tej stronie będziemy szukać kłopotów, które mogą przytrafić się każdemu, czując wibracje przy przyspieszaniu w Citroenie Jumperze. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy naszą treść od pochodzenia tych drgań w Citroen Jumper, a następnie rozwiązaniami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Citroen Jumper emituje wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą generować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Citroen Jumper?

Czuję wibracje na moim Citroenie Jumperze tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tej treści. Prosty fakt, że cierpisz drżenie na Twoim Citroenie Jumperze podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał sprawdzić stan kilku części bo wiele elementów może być źródłem tych drgań i czy masz pecha czy nie może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista elementów które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Citroen Jumper jest uszkodzona, może generować wibracje, które poczujesz podczas przyspieszania w momencie, gdy jest aktywowana.
 • Czujnik ciśnienia doładowania: Ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania Twojego Citroena Jumpera.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, efekt będzie taki sam, zasilanie turbo zostanie przerwane, a jego zachowanie również. Upewnij się, że wizualnie zbadasz ich stan.

Mam wibracje na moim Citroenie Jumperze przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym odczuwasz wibracje w swoim Citroenie Jumperze podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Citroenie Jumperze, przejrzyj naszą zawartość skoncentrowaną na tym problemie, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, wykryjesz, że Twój Citroen Jumper wibruje podczas przyspieszania, ale także, gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, które mogą generować wibracje Citroen Jumper podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje odpowiednio.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Citroena Jumpera, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Citroen Jumper, co robić ?

Oto główne motywy A Citroen Jumper, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Citroenie Jumperze? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne możliwości pokonania tych wstrząsów w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od części, której to dotyczy:

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Citroena Jumpera, dobrze będzie kontrolować wszystkie związane z nim komponenty, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie pochodzi bezpośrednio z turbosprężarki . Więc koniecznie spójrz na swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Citroena Jumpera do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest często łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Citroen Jumper.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne elementy i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy go wymienić na nowy.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia przyczyny wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Citroen Jumper. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych czynności, nie wahaj się udać się do technika.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena Jumpera, zajrzyj do kategorii Citroen Jumper.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Citroen Jumper 2 ?
Ссылка на основную публикацию