Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje na Jeep Patriot, co robić ?

Napotkanie problemów z pojazdem silnikowym jest szczególnie frustrujące. Oprócz obciążenia ekonomicznego, jakie stanowią te komplikacje, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Jeep Patriot oraz czas poświęcony na wykrycie i naprawienie awarii. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. W tym artykule przyjrzymy się problemowi, który może dotknąć nas wszystkich, uczucie wibracje przy przyspieszaniu w Jeep Patriot. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy nasze wytyczne od pochodzenia tych drgań w Jeep Patriot, a następnie od rozwiązań, które musisz zredukować lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Jeep Patriot uwalnia wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc nasze wytyczne od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość mocno eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą wywoływać taką formę doznań, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie na Jeep Patriot, co robić ?

Czuję wibracje na moim Jeepie Patriocie tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tej wytycznej. Prosty fakt, że przechodzisz drżenie na Twoim Jeep Patriot podczas okresów przyspieszania, w tej sytuacji będziesz musiał zbadać stan niektórych części, ponieważ różne elementy mogą być na początku tych wibracji i niezależnie od pecha połączenie kilku z nich może być również możliwe, oto lista części, które może być zaniepokojony.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Jeep Patriot jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz podczas przyspieszania w momencie jego aktywacji.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik kontroluje ciśnienie wywierane w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz wyczuć podczas przyspieszania Twojego Jeep Patriot.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, efekt będzie taki sam, zasilanie turbo zostanie przerwane, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie zweryfikować ich stan.

Dostaję wibracje na moim Jeep Patriot przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym odczuwasz wibracje na swoim Jeep Patriot podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas jazdy na biegu jałowym w swoim Jeep Patriot, zapoznaj się z naszymi wytycznymi dotyczącymi tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, zauważysz, że Twój Jeep Patriot wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: Rzeczywiście, ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla norm zanieczyszczeń, może stać się brudny i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Jeep Patriot podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowy przepływ paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Jeep Patriot, aż do wystąpienia drgań podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Oil light Jeep Patriot that stays on

Oto główne motywy A Jeep Patriot, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Jeep Patriot? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej części przedstawimy dostępne możliwości radzenia sobie z tymi wstrząsami w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia w zależności od części, której to dotyczy:

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Jeepa Patriota, dobrze będzie kontrolować wszystkie związane z nim części, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i w większości przypadków problem nie wynika konkretnie z turbo. Więc koniecznie spójrz na swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Jeepa Patriota do warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z naszymi wytycznymi dotyczącymi czyszczenia zaworu EGR w Jeep Patriot.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do specjalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania przyczyny wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Jeep Patriot. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych operacji, nie wahaj się udać się do technika.

Aby dowiedzieć się więcej o Jeep Patriot, spójrz na kategorię Jeep Patriot.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa naklejony na moim Jeep Patriot, co robić?
Ссылка на основную публикацию