Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Audi E-Tron, co robić ?

Zmierzenie się z problemami w samochodzie jest naprawdę uciążliwe, ponadto do aspektu finansowego, który te obawy stanowią, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Audi E-Tron oraz czas poświęcony na identyfikację i naprawę usterki. Jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. W tym artykule zamierzamy sprawdzić problem, który może dotknąć wielu z nas, mających wibracje przy przyspieszaniu w Audi E-Tron. Ten problem może być czasami skomplikowany, ale należy się nim zająć. Zaczniemy więc naszą treść od źródeł tych wibracji w Audi E-Tron, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego moje Audi E-Tron uwalnia wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od źródeł tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub dużo jeździł, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą generować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje w Audi E-Tron, co robić ?

Czuję wibracje w moim Audi E-Tron tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tej treści. Fakt, że czujesz drżenie na Twoim Audi E-Tron podczas faz przyspieszania, w tej sytuacji będziesz musiał sprawdzić stan różnych części, ponieważ wiele elementów może znajdować się w punkcie wyjścia tych wibracji i niezależnie od tego, czy masz nieszczęście, może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części samochodowych, które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Audi E-Tron jest uszkodzona, może generować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest aktywowane.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na wydajność turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz poczuć podczas przyspieszania Audi E-Tron.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt końcowy będzie taki sam, zasilanie turbosprężarki będzie zakłócone, a jej wydajność również. Upewnij się, że wizualnie sprawdź ich stan.

Podczas przyspieszania i zwalniania odczuwam wibracje w moim Audi E-Tron

Przyjrzymy się teraz scenariuszowi, w którym poczujesz wibracje swojego Audi E-Tron podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli poczujesz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Audi E-Tron, zasięgnij porady w naszych materiałach dotyczących tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli z drugiej strony stwierdzisz, że Twoje Audi E-Tron wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywane, oto lista rzeczy do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który odpowiada za zwrot spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i wpłynąć na odprowadzanie spalin, które mogą generować wibracje Audi E-Tron podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje uwolnienie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym wpłynie na działanie Twojego Audi E-Tron, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Audi E-Tron nie działa

Oto najważniejsze wyzwalacze Audi E-Tron, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Audi E-Tron? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej sekcji udzielimy Ci dostępnych odpowiedzi, aby przezwyciężyć te wstrząsy w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od zaangażowanego komponentu:

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Audi E-Tron, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie związane z nim części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie pojawia się dokładnie z turbo. Więc koniecznie sprawdź swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swoje Audi E-Tron do swojego warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR Audi E-Tron.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo wrażliwe części samochodowe i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby wpłynąć na ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Audi E-Tron. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać pewne zabiegi, nie wahaj się udać się do swojego mechanika.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Audi E-Tron, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Audi E-Tron.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Audi E-Tron
Ссылка на основную публикацию