Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Citroen Berlingo, co robić ?

Szczególnie dokuczliwe jest zmaganie się z problemami w Twoim aucie, ponadto do aspektu ekonomicznego, jaki stanowią te komplikacje, należy również doliczyć czas stracony na niesprawnym Citroen Berlingo oraz czas poświęcony na ustalenie i naprawę usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej istotne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. W tym artykule poszukamy problemu, który może wystąpić u każdego, kto ma wibracje przy przyspieszaniu w Citroen Berlingo. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy naszą treść od korzeni tych wibracji w Citroen Berlingo, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Citroen Berlingo wytwarza wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od przyczyn tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą wywołać takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Citroen Berlingo ?

Czuję wibracje w moim Citroenie Berlingo tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność w tej treści. Prosty fakt, który czujesz drżenie na Twoim Citroenie Berlingo podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał sprawdzić stan różnych elementów, ponieważ kilka elementów może znajdować się w punkcie wyjścia tych drgań i niezależnie od niefortunnego połączenia może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Citroen Berlingo jest uszkodzona, może wywoływać wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia doładowania: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i generować wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania Twojego Citroen Berlingo.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, efekt będzie podobny, zasilanie turbo zostanie przerwane, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie zbadać ich stan.

Odczuwam wibracje w moim Citroenie Berlingo przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje w swoim Citroenie Berlingo podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Citroen Berlingo, zapoznaj się z treścią poświęconą temu zagadnieniu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak zauważysz, że Twój Citroen Berlingo wibruje podczas przyspieszania, ale także, gdy jest zatrzymywany, oto lista rzeczy do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, co może powodować wibracje Citroena Berlingo podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co wygeneruje niewłaściwą ilość mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie przepuszcza paliwa skutecznie, a tym samym przeszkadza w pracy Twojego Citroen Berlingo, aż do generowania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Citroen Berlingo 2 ?

Oto główne motywy A Citroen Berlingo, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Citroen Berlingo? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia w zależności od części, której to dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka zaczyna wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Citroena Berlingo, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie połączone z nim części, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i przez większość czasu problem nie dotyczy konkretnie z turbo. Więc pamiętaj, aby sprawdzić swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Citroena Berlingo do warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz do niego zajrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Citroen Berlingo.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi częściami i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby przeszkadzać w ich działaniu. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Citroena Berlingo 2 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia przyczyny wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Citroen Berlingo. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych procedur, nie wahaj się udać się do technika samochodowego.

Aby dowiedzieć się więcej o Citroen Berlingo, zajrzyj do kategorii Citroen Berlingo.

Ссылка на основную публикацию