Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Citroen Cactus, co robić ?

Napotkanie problemów w samochodzie jest szczególnie dokuczliwe, oprócz strony ekonomicznej, którą te problemy oznaczają, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Citroen Cactus oraz czas poświęcony na identyfikację i naprawę usterki. Z drugiej strony niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Na tej stronie sprawdzimy problem, który może spotkać wielu z nas, dostrzegając wibracje przy przyspieszaniu w Citroen Cactus. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy naszą stronę z treścią od źródeł tych wibracji w Citroen Cactus, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Citroen Cactus wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od źródeł tej formy emisji w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą sprawiać takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Citroen Cactus

Czuję wibracje na moim Citroen Cactus tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność na tej stronie treści. Fakt, którego doświadczasz drżenie na swoim Citroen Cactus podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał sprawdzić stan kilku elementów, ponieważ różne elementy mogą być źródłem tych wibracji i czy masz pecha, czy nie, może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Citroen Cactus jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na wydajność turbosprężarki i wywołać wibracje, których możesz doświadczyć podczas przyspieszania Twojego Citroen Cactus.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, konsekwencje będą podobne, zasilanie turbosprężarki zostanie przerwane, a jej wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie sprawdzić ich stan.

Mam wibracje na moim Citroen Cactus przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na scenariuszu, w którym odczuwasz wibracje na swoim Citroen Cactus podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Citroen Cactus, zapoznaj się z naszą stroną treści poświęconą temu problemowi, aby rozwiązać problem. Jeśli z drugiej strony zdasz sobie sprawę, że Twój Citroen Cactus wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla standardów zanieczyszczeń, może stać się brudny i zakłócać odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Citroen Cactus podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na skuteczne przepłynięcie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Citroen Cactus, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w Citroen Cactus?

Oto główne motywy A Citroen Cactus, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Citroen Cactus? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej sekcji, przedstawimy Ci dostępne odpowiedzi, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie, gdy przyspieszasz. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od zaangażowanej części:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Citroena Cactusa, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie powiązane z nim części, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i w większości przypadków problem nie wynika wyłącznie z turbo. Więc koniecznie sprawdź swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Citroena Cactusa do mechanika.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest ogólnie łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz na niego spojrzeć i wyczyścić, w tym celu zobacz naszą stronę z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Citroen Cactus.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do specjalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do odkrycia źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Citroen Cactus. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać pewne zabiegi, nie wahaj się udać się do swojego mechanika.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Citroen Cactus, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Citroen Cactus.

Weiterlesen:
Mój Citroen Cactus jedzie w lewo, co robić ?
Ссылка на основную публикацию