Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Citroen Jumper 2, co robić ?

Bycie celem powtarzających się problemów w Twoim samochodzie jest szczególnie irytujące, a ponadto obciążenie ekonomiczne, jakie stanowią te problemy, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Citroen Jumper 2 oraz czas poświęcony na identyfikację i naprawę usterki. Z drugiej strony niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie stresują. Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może przytrafić się wielu z nas, mając wibracje przy przyspieszaniu w Citroen Jumper 2. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Konsekwentnie zaczniemy nasze wytyczne od pochodzenia tych drgań w Citroen Jumper 2, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Citroen Jumper 2 emituje wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą wskazówkę od pochodzenia tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, szczególnie jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te z dużym momentem obrotowym, mogą wywoływać tego rodzaju uczucie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Citroenie Jumperze?

Czuję wibracje w moim Citroenie Jumperze 2 tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tej wytycznej. Fakt, że przechodzisz drżenie na Twoim Citroen Jumper 2 podczas okresów przyspieszania, w tej sytuacji będziesz musiał zbadać stan niektórych elementów, ponieważ kilka elementów może być źródłem tych wibracji i bez względu na to, czy masz pecha, może być również możliwa kombinacja kilku z nich, oto lista części które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Citroen Jumper 2 jest wadliwa, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest włączony.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić zachowanie turbosprężarki i wytworzyć wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania Twojego Citroen Jumper 2.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zraniona, wynik będzie taki sam, zasilanie turbosprężarki zostanie przerwane, a jej zachowanie również. Upewnij się, że wizualnie zbadaj ich stan.

Dostaję wibracje na moim Citroenie Jumperze 2 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym odczuwasz wibracje w swoim Citroenie Jumperze 2 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko na biegu jałowym w swoim Citroenie Jumperze 2, przeczytaj naszą instrukcję poświęconą temu zagadnieniu, aby pozbyć się problemu. Jeśli, z drugiej strony, zauważysz, że Twój Citroen Jumper 2 wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Citroen Jumper 2 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje odpowiednio.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zablokowany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Citroen Jumper 2, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak przerobić 2-miejscowego Citroena Jumpera 2 na 5-osobowego?

Oto główne wyzwalacze Citroen Jumper 2, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Citroen Jumper 2? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne możliwości pokonania tych wstrząsów w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia w zależności od zaangażowanej części:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Citroena Jumpera 2, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie podłączone do niego części, ponieważ wymiana kompletnego turbo to duży budżet i generalnie problem nie wynika wyłącznie z turbo. Więc upewnij się, że przyjrzyj się swojemu czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Citroena Jumpera 2 do warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z naszymi wytycznymi dotyczącymi czyszczenia zaworu EGR w Citroen Jumper 2.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Jak zablokować Citroen Jumper 2 z rozładowaną baterią?

Teraz masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć pochodzenie wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Citroen Jumper 2. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych procedur, nie wahaj się udać się do technika samochodowego.

Aby dowiedzieć się więcej o Citroen Jumper 2, spójrz na kategorię Citroen Jumper 2.

Ссылка на основную публикацию