Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Land Roverze Freelanderze, co robić ?

Napotkanie problemów w samochodzie jest szczególnie denerwujące, oprócz aspektu finansowego, który te problemy stanowią, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Land Roverem Freelanderem oraz czas poświęcony na wykrycie i naprawienie awarii. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się kłopotom, które mogą przytrafić się wielu z nas, mając wibracje przy przyspieszaniu w Land Roverze Freelanderze. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy sobie z nim poradzić. Dlatego zaczniemy nasz artykuł od źródeł tych wibracji w Land Roverze Freelanderze, a następnie odpowiedziami, których potrzebujesz, aby zredukować lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Land Rover Freelander wytwarza wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc nasz artykuł od źródeł tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub dużo jeździł, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą generować takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Land Rovera Freelandera nie działa

Czuję wibracje na moim Land Roverze Freelanderze tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność w tym artykule. Fakt, że zaczynasz czuć drżenie na Land Roverze Freelanderze podczas faz przyspieszania, w tej sytuacji będziesz musiał zbadać stan kilku części, ponieważ różne elementy mogą znajdować się w punkcie wyjścia tych wibracji i niezależnie od niefortunnego zmieszania kilku z nich może być również możliwe, oto lista elementów które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Land Roverze Freelander jest uszkodzona, może generować wibracje, które poczujesz, gdy przyśpieszysz w momencie aktywacji.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik kontroluje ciśnienie wywierane w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, których możesz doświadczyć podczas przyspieszania Land Rovera Freelandera.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, efekt będzie taki sam, zasilanie twojego turbo będzie zakłócone, a jego zachowanie również. Pamiętaj, aby wizualnie zweryfikować ich stan.

Dostaję wibracje w moim Land Roverze Freelanderze przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje w Land Roverze Freelanderze podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Land Roverze Freelander, skorzystaj z naszego artykułu dotyczącego tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak zdasz sobie sprawę, że Twój Land Rover Freelander wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla standardów zanieczyszczeń, może stać się brudny i zakłócać odprowadzanie spalin, co może generować wibracje Land Rovera Freelandera podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co wygeneruje niewłaściwą ilość mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci osiągi Land Rovera Freelandera, aż do momentu, w którym dochodzi do wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Land Rover Freelander ?

Oto najważniejsze wyzwalacze Land Rover Freelander, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Land Roverze Freelander? Co mogę zrobić?

Wreszcie, w tej ostatniej części, przedstawimy Ci dostępne odpowiedzi, aby wyleczyć te wstrząsy w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia w zależności od zaangażowanego komponentu:

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Land Rovera Freelandera, dobrze będzie kontrolować wszystkie podłączone do niego komponenty, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie wynika wyłącznie z turbo. Więc upewnij się, że sprawdź swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz Land Rovera Freelandera do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z naszym artykułem na temat czyszczenia zaworu EGR Land Rovera Freelandera.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne elementy i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa sam się nie czyści, więc jeśli jest zatkany, w zasadzie będziesz musiał wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Land Roverze Freelanderze?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do odkrycia źródła wibracje przy przyspieszeniu w Twoim Land Roverze Freelander. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych czynności, nie wahaj się udać się do technika samochodowego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Land Rovera Freelandera, zapoznaj się z naszą kategorią Land Rover Freelander.

Ссылка на основную публикацию