Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Oplu Zafirze 3, co robić ?

Bycie celem powtarzających się problemów w Twoim samochodzie jest szczególnie irytujące, oprócz aspektu ekonomicznego, który te obawy oznaczają, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Oplu Zafira 3 oraz czas poświęcony na wykrycie i naprawę awarii . Jednak niektóre problemy są mniej istotne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Na tej stronie przyjrzymy się problemowi, który może spotkać wielu z nas, czujących wibracje przy przyspieszaniu w Oplu Zafirze 3. Ten problem może być w niektórych przypadkach trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy naszą stronę z treścią od korzeni tych wibracji w Oplu Zafirze 3, a następnie z odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub powstrzymać te drgania.

Dlaczego mój Opel Zafira 3 emituje wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, zwłaszcza te o dużym momencie obrotowym, mogą sprawiać takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię karty klucza w Oplu Zafira 3?

Wibracje odczuwam w Oplu Zafirze 3 tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek na tej stronie treści. Fakt, że cierpisz drżenie na Oplu Zafirze 3 podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zbadać stan niektórych elementów, ponieważ duża liczba elementów może znajdować się na początku tych wibracji i niezależnie od tego, czy masz pecha, możliwe jest również połączenie kilku z nich, oto lista komponentów, które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka Twojego Opla Zafiry 3 jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest aktywowana.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik kontroluje ciśnienie wywierane w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania swojego Opla Zafiry 3.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, wynik będzie podobny, zasilanie turbo zostanie zakłócone, a jego zachowanie również. Upewnij się, że wizualnie sprawdź ich stan.

Mam wibracje na moim Oplu Zafirze 3 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na scenariuszu, w którym odczuwasz wibracje w Oplu Zafirze 3 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w Oplu Zafirze 3, przejrzyj naszą stronę z treścią dotyczącą tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak wykryjesz, że Twój Opel Zafira 3 wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: Rzeczywiście, ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i wpłynąć na odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Opla Zafiry 3 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje uwolnienie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje odpowiednio.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym wpłynie na osiągi Twojego Opla Zafiry 3, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Opla Zafirę ?

Oto główne motywy A Opel Zafira 3, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w Oplu Zafirze 3? Co mogę zrobić?

Wreszcie, w tej ostatniej części, przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od komponentu, którego dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Opla Zafiry 3, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie podłączone do niej podzespoły, ponieważ wymiana kompletnego turbo to duży budżet i generalnie problem nie wynika bezpośrednio z turbo. Więc upewnij się, że sprawdziłeś swój czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz Opla Zafirę 3 do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest ogólnie łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz do niego zajrzeć i wyczyścić, w tym celu zobacz naszą stronę z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Oplu Zafira 3.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo wrażliwymi elementami i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby wpłynąć na ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Jak holować Opla Zafirę ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do odkrycia źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Oplu Zafirze 3. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych czynności, nie wahaj się udać do swojego mechanika.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Opla Zafiry 3, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Opel Zafira 3.

Ссылка на основную публикацию