Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Peugeot Boxer 2, co robić ?

Szczególnie denerwujące jest stawienie czoła problemom w samochodzie. Oprócz obciążeń ekonomicznych, jakie oznaczają te komplikacje, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Peugeot Boxer 2 oraz czas poświęcony na wykrycie i rozwiązanie awarii. Z drugiej strony niektóre problemy są mniej dotkliwe niż inne, co nie znaczy, że nas nie stresują. W tym artykule przyjrzymy się problemom, które mogą przytrafić się każdemu, czując wibracje przy przyspieszaniu w Peugeot Boxer 2. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Zaczniemy więc nasz artykuł od korzeni tych wibracji w Peugeot Boxer 2, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Peugeot Boxer 2 uwalnia wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc od treści naszego artykułu od przyczyn tej formy kłopotów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub dużo jeździł, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, zwłaszcza te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Peugeot Boxerze

Czuję wibracje w moim Peugeot Boxerze 2 tylko podczas przyspieszania

Weźmy najciekawszą dla nas okoliczność w treści tego artykułu. Fakt, że czujesz drżenie na Peugeot Boxer 2 podczas faz przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zweryfikować stan niektórych części, ponieważ różne elementy mogą być źródłem tych wibracji i niezależnie od niefortunności może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części samochodowych które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Peugeot Boxer 2 jest uszkodzona, może wywoływać wibracje, które będziesz odczuwać podczas przyspieszania w chwili, gdy jest uruchomiona.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz poczuć podczas przyspieszania Twojego Peugeot Boxer 2.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, wynik będzie podobny, zasilanie twojego turbo będzie zakłócone, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie zweryfikować ich stan.

Mam wibracje na moim Peugeot Boxerze 2 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym poczujesz wibracje w swoim Peugeot Boxer 2 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas biegu jałowego w swoim Peugeot Boxer 2, zapoznaj się z treścią naszego artykułu poświęconego temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli z drugiej strony zauważysz, że Twój Peugeot Boxer 2 wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla norm zanieczyszczeń, może zabrudzić się i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Peugeot Boxer 2 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na skuteczne przepłynięcie paliwa, a tym samym zakłóci osiągi Twojego Peugeot Boxer 2, aż do wystąpienia wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Peugeot Boxer 2, co robić ?

Oto główne motywy A Peugeot Boxer 2, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Peugeot Boxer 2? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej sekcji udzielimy Ci dostępnych odpowiedzi, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie, gdy przyspieszasz. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od komponentu, którego dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Peugeota Boxera 2, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie podłączone do niego części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i w większości przypadków nie ma problemu pochodzą bezpośrednio z turbo. Więc upewnij się, że sprawdziłeś swój czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Peugeot Boxer 2 do mechanika.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat czyszczenia zaworu EGR w Peugeot Boxer 2.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części samochodowe i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Peugeot Boxer 2 ?

Teraz masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć pochodzenie wibracje podczas przyspieszania w Twoim Peugeot Boxer 2. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych procedur, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot Boxer 2, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot Boxer 2.

Ссылка на основную публикацию