Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyśpieszające wibracje w Renault Master, co robić ?

Stawianie czoła problemom w Twoim samochodzie jest niezwykle irytujące, oprócz strony finansowej, którą te komplikacje stanowią, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Renault Master oraz czas poświęcony na zdiagnozowanie i naprawę usterki. Jednak niektóre problemy są mniej dotkliwe niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się kłopotom, które mogą dotknąć większość z nas, czujących wibracje przy przyspieszaniu w Renault Master. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy sobie z nim poradzić. Dlatego zaczniemy naszą treść od pochodzenia tych drgań w Renault Master, a następnie od rozwiązań, które musisz zredukować lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Renault Master wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te z dużym momentem obrotowym, mogą wywoływać takie uczucie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Renault Master 2?

Czuję wibracje na moim Renault Master tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność w tej treści. Fakt, którego doświadczasz drżenie na Twoim Renault Master podczas faz przyspieszania, w tej sytuacji będziesz musiał zbadać stan różnych części, ponieważ różne elementy mogą znajdować się na początku tych wibracji i nawet jeśli masz pecha, możliwe jest również połączenie kilku z nich, oto lista elementów, które może być zaniepokojony.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Renault Master jest uszkodzona, może powodować wibracje, które będziesz odczuwać podczas przyspieszania w momencie, gdy jest włączone.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić zachowanie turbosprężarki i generować wibracje, które możesz poczuć podczas przyspieszania Twojego Renault Master.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt będzie taki sam, zasilanie turbo zostanie przerwane, a jego zachowanie również. Pamiętaj, aby wizualnie sprawdzić ich stan.

Mam wibracje na moim Renault Masterze przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym odczuwasz wibracje swojego Renault Mastera podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli poczujesz wibracje tylko podczas jazdy na biegu jałowym w swoim Renault Master, przejrzyj naszą zawartość poświęconą temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak zauważysz, że Twój Renault Master wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas zatrzymywania, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla standardów zanieczyszczeń, może się zabrudzić i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Renault Master podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co wygeneruje niewłaściwą ilość mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje odpowiednio.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zablokowany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci osiągi Twojego Renault Master, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Renault Master 3 ?

Oto główne wyzwalacze Renault Master, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Renault Master? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne możliwości pokonania tych wstrząsów w Twoim samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia na podstawie części, której dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Renault Mastera, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie podłączone do niego komponenty, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i przez większość czasu problemy nie przychodzą konkretnie z turbo. Więc koniecznie spójrz na swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Renault Mastera do swojego garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Renault Master.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi elementami i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do specjalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, wymień go tylko. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Renault Master 2, które mają problemy z pracą na biegu jałowym

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Renault Master. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych procedur, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Master, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Master.

Ссылка на основную публикацию