Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji na Bmw Serie 3, co robić ?

Bycie celem powtarzających się problemów w Twoim samochodzie jest szczególnie irytujące, oprócz aspektu finansowego, który reprezentują te obawy, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Bmw Serie 3 oraz czas poświęcony na identyfikację i naprawę awarii. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Na tej stronie przyjrzymy się problemowi, który może dotknąć każdego, postrzegającego wibracje przy przyspieszaniu w Bmw Serii 3. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Zaczniemy więc treść naszego artykułu od pochodzenia tych wibracji w Bmw Serie 3, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego moje Bmw Serie 3 wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był często używany, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą wywoływać takie uczucie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Bmw Serie 3, co robić ?

Czuję wibracje na moim Bmw Serie 3 tylko podczas przyspieszania

Weźmy najciekawszą dla nas okoliczność w treści tego artykułu. Fakt, że przechodzisz drżenie na Bmw Serie 3 podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał sprawdzić stan poszczególnych elementów ponieważ wiele elementów może być źródłem tych drgań i nawet jeśli masz pecha to może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części samochodowych które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Bmw Serie 3 jest wadliwa, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest włączone.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić zachowanie turbosprężarki i generować wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania Bmw Serie 3.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt końcowy będzie podobny, zasilanie turbosprężarki zostanie przerwane, a jej zachowanie również. Pamiętaj, aby wizualnie zbadać ich stan.

Dostaję wibracje na moim Bmw Serie 3 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje na swoim Bmw Serie 3 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas biegu jałowego w swoim Bmw Serie 3, przejrzyj treść naszego artykułu poświęconego temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak wykryjesz, że Twoje Bmw Serie 3 wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywane, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który obsługuje zwrot spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Bmw Serie 3 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje odpowiednio.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Bmw Serie 3, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego BMW serii 3 ?

Oto główne przyczyny Bmw Serie 3, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Bmw Serii 3? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części, opowiemy Ci o dostępnych możliwościach pokonania tych wstrząsów w Twoim samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia zgodnie z komponentem, którego to dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Bmw Serie 3, dobrze będzie kontrolować wszystkie powiązane z nim części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i generalnie problem nie wynika dokładnie z turbo. Więc upewnij się, że sprawdziłeś swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swoje Bmw Serie 3 do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat czyszczenia zaworu EGR w Bmw Serie 3.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części samochodowe i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich pracę. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa pozostaje włączona w moim Bmw Serie 3 E92

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania pochodzenia wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Bmw Serii 3. Jeśli nie czujesz się na siłach do przeprowadzenia pewnych procedur, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Aby odkryć więcej wskazówek na temat Bmw Serie 3, spójrz na kategorię Bmw Serie 3.

Ссылка на основную публикацию