Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji na Bmw Serie 3 F30, co robić ?

Napotkanie problemów w Twoim pojeździe jest naprawdę frustrujące, oprócz aspektu ekonomicznego, który oznaczają te komplikacje, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Bmw Serie 3 F30 oraz czas poświęcony na identyfikację i rozwiązanie usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się kłopotom, które mogą spotkać nas wszystkich, dostrzegając wibracje przy przyspieszaniu w Bmw Serii 3 F30. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy treść naszego artykułu od źródeł tych wibracji w Bmw Serie 3 F30, a następnie rozwiązaniami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Bmw Serie 3 F30 emituje wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc od treści naszego artykułu od źródeł tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość mocno eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tego rodzaju uczucie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Bmw Serie 3 F30 ?

Czuję wibracje na moim Bmw Serie 3 F30 tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w treści tego artykułu. Fakt, że czujesz drżenie na Bmw Serie 3 F30 podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zbadać stan niektórych elementów, ponieważ wiele elementów może być źródłem tych wibracji i nawet jeśli masz pecha, możliwe jest również połączenie kilku z nich, oto lista części samochodowych które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Bmw Serie 3 F30 jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, których możesz doświadczyć podczas przyspieszania Bmw Serie 3 F30.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt końcowy będzie taki sam, zasilanie turbosprężarki będzie zakłócone, a jego zachowanie również. Upewnij się, że wizualnie zbadasz ich stan.

Dostaję wibracje na moim Bmw Serie 3 F30 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której odczuwasz wibracje na swoim Bmw Serie 3 F30 podczas przyspieszania, ale także podczas pracy na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Bmw Serie 3 F30, zapoznaj się z treścią naszego artykułu poświęconego temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak zdasz sobie sprawę, że Twój Bmw Serie 3 F30 wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który obsługuje zwrot spalin dla standardów zanieczyszczeń, może się zabrudzić i wpłynąć na odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Bmw Serie 3 F30 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje wydobycie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie jest działa prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym wpłynie na osiągi Twojego Bmw Serie 3 F30, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Lampka wskaźnika paliwa świeci się w moim Bmw Serie 3 E93, co robić?

Oto najważniejsze przyczyny Bmw Serie 3 F30, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Bmw Serie 3 F30? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części, przedstawimy Ci dostępne odpowiedzi, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie, gdy przyspieszasz. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w oparciu o zaangażowaną część:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Bmw Serie 3 F30, dobrze będzie kontrolować wszystkie powiązane z nim części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i przez większość czasu sprawia to kłopot nie pochodzą właśnie z turbo. Więc koniecznie sprawdź swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Bmw Serie 3 F30 do swojego mechanika.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest często łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz na niego spojrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat czyszczenia zaworu EGR w Bmw Serie 3 F30.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi częściami samochodowymi i kilka szkodliwych cząstek może wystarczyć, aby wpłynąć na ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa sam się nie czyści, więc jeśli jest zatkany, w zasadzie będziesz musiał wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Bmw Serie 3 E92

Teraz masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby odkryć przyczynę wibracje podczas przyspieszania w Twoim Bmw Serii 3 F30. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać pewne procedury, nie wahaj się udać się do swojego mechanika.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Bmw Serie 3 F30, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Bmw Serie 3 F30.

Ссылка на основную публикацию