Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji na Fiacie 500 L, co robić ?

Napotkanie problemów w swoim aucie jest naprawdę uciążliwe, ponadto do strony ekonomicznej, którą te obawy reprezentują, należy doliczyć również czas stracony na niesprawnym Fiatem 500 L oraz czas poświęcony na ustalenie i naprawę awarii. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się kłopotom, które mogą dotknąć wielu z nas, mając wibracje przy przyspieszaniu w Fiacie 500 L. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy sobie z nim poradzić. Dlatego zaczniemy naszą stronę z treścią od źródeł tych drgań w Fiacie 500 L, a następnie rozwiązaniami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Fiat 500 L wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od źródeł tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość mocno eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Drgania pedału hamulca w Fiacie 500 L ?

Czuję wibracje na moim Fiacie 500 L tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek na tej stronie treści. Fakt, że czujesz drżenie na Twoim Fiacie 500 L podczas faz przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zbadać stan kilku elementów bo kilka elementów może być na początku tych wibracji i nawet jeśli masz nieszczęście połączenie kilku z nich też może być możliwe, oto lista części samochodowych które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Fiacie 500 L jest niesprawna, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest włączona.
 • Czujnik ciśnienia doładowania: Ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania Fiata 500 L.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, konsekwencje będą podobne, zasilanie twojego turbo będzie zakłócone, a jego zachowanie również. Pamiętaj, aby wizualnie zbadać ich stan.

Odczuwam wibracje w moim Fiacie 500 L przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Przyjrzymy się teraz scenariuszowi, w którym odczuwasz wibracje w swoim Fiacie 500 L podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Fiacie 500 L, zapoznaj się z naszą stroną poświęconą temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, zdasz sobie sprawę, że Twój Fiat 500 L wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, co może powodować wibracje Fiata 500 L podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co wygeneruje niewłaściwą ilość mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłowe działanie bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Fiata 500 L, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Fiacie 500 ?

Oto główne motywy A Fiat 500 L, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Fiacie 500 L? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, które pomogą Ci wyleczyć wstrząsy Twojego samochodu podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w oparciu o zaangażowany komponent:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Fiata 500 L, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie połączone z nim części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie wynika wyłącznie z turbo. Więc pamiętaj, aby sprawdzić swój czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Fiata 500 L do warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zobacz naszą stronę z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR Fiata 500 L.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo wrażliwe części samochodowe i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby przeszkadzać w ich działaniu. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, wymień go tylko. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Fiata 500 X ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Fiacie 500 L. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych czynności, nie wahaj się udać się do swojego warsztatu.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Fiata 500 L, przejdź do naszej kategorii Fiat 500 L.

Ссылка на основную публикацию