Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji na Isuzu D-Max, co robić ?

Szczególnie denerwujące jest stawienie czoła problemom w samochodzie, oprócz strony finansowej, którą te problemy oznaczają, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Isuzu D-Max oraz czas poświęcony na zdiagnozowanie i naprawienie usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może przytrafić się każdemu, dostrzegając wibracje przy przyspieszaniu na Isuzu D-Max. Ten problem często może być trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy naszą treść od pochodzenia tych wibracji na Isuzu D-Max, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Isuzu D-Max wytwarza wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od pochodzenia tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, szczególnie jeśli jest stary lub był dość mocno eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą generować tego rodzaju wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Kontrolka klawisza na Isuzu D-Max pozostaje włączona

Czuję wibracje na moim Isuzu D-Max tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tej treści. Fakt, że czujesz drżenie na twoim Isuzu D-Max podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał zweryfikować stan kilku części bo wiele elementów może być źródłem tych drgań i niezależnie od pecha może być też możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części samochodowych które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka twojego Isuzu D-Max jest uszkodzona, może generować wibracje, które będziesz odczuwać podczas przyspieszania w momencie aktywacji.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik kontroluje ciśnienie wywierane w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz wyczuć podczas przyspieszania Isuzu D-Max.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt będzie podobny, zasilanie turbo zostanie przerwane, a jego zachowanie również. Upewnij się, że wizualnie zweryfikowałeś ich stan.

Dostaję wibracje na moim Isuzu D-Max przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje na Isuzu D-Max podczas przyspieszania, ale także podczas biegu jałowego. Jeśli czujesz wibracje tylko podczas bezczynności na swoim Isuzu D-Max, zapoznaj się z treścią poświęconą temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli jednak wykryjesz, że Twój Isuzu D-Max wibruje podczas przyspieszania, ale także, gdy jest zatrzymywany, oto lista komponentów do zweryfikowania:

 • Zawór EGR: Rzeczywiście, ten zawór, który obsługuje zwrot spalin dla standardów zanieczyszczeń, może stać się brudny i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, które mogą generować wibracje Isuzu D-Max podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje wydobycie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie jest działa prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Isuzu D-Max, aż do wystąpienia wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Where is the starter fuse Isuzu D-Max ?

Oto najważniejsze motywy Isuzu D-Max, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania na moim Isuzu D-Max? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne odpowiedzi, jak radzić sobie z wstrząsami w Twoim samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia zgodnie z częścią, która jest zaangażowana:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Isuzu D-Max, dobrze będzie kontrolować wszystkie powiązane z nim części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i przez większość czasu problem tak się dzieje nie pochodzą właśnie z turbo. Więc pamiętaj, aby sprawdzić swój czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Isuzu D-Max do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest ogólnie łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz zajrzeć do niego i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Isuzu D-Max.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi częściami samochodowymi i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby przeszkadzać w ich działaniu. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do specjalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
How to clean mass air flow sensor on Isuzu D-Max?

Teraz masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby odkryć przyczynę wibracje podczas przyspieszania w Twoim Isuzu D-Max. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych czynności, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Isuzu D-Max, spójrz na kategorię Isuzu D-Max.

Ссылка на основную публикацию