Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji na Kia Optima, co robić ?

Napotkanie problemów w samochodzie jest niezwykle frustrujące. Oprócz strony ekonomicznej, którą te problemy oznaczają, należy również dodać czas stracony na niesprawnej Kia Optima oraz czas poświęcony na diagnozę i naprawę awarii. Jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Na tej stronie przyjrzymy się problemowi, który może przytrafić się większości z nas, widząc wibracje przy przyspieszaniu w Kia Optima. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego zaczniemy naszą stronę z treścią od korzeni tych wibracji w Kia Optima, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego moja Kia Optima wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, zwłaszcza te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tę formę dyskomfortu, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
When to change brake discs Kia Optima ?

Wibracje odczuwam na mojej Kia Optimie tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność na tej stronie treści. Fakt, którego doświadczasz drżenie na Twojej Kia Optima podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał zweryfikować stan niektórych części, ponieważ źródłem tych wibracji może być duża liczba elementów i czy masz pecha, może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista części samochodowych, które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twojej Kia Optima jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz podczas przyspieszania w momencie, gdy jest włączona.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może wpłynąć na zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, których możesz doświadczyć podczas przyspieszania swojej Kia Optima.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, wynik będzie podobny, zasilanie turbo zostanie przerwane, a jego zachowanie również. Pamiętaj, aby wizualnie sprawdzić ich stan.

Czuję wibracje na mojej Kia Optima przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym odczuwasz wibracje na swojej Kia Optima podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli wibracje odczuwasz tylko podczas biegu jałowego w swojej Kia Optima, przeczytaj naszą stronę z treścią dotyczącą tego problemu, aby rozwiązać problem. Jeśli z drugiej strony wykryjesz, że Twoja Kia Optima wibruje podczas przyspieszania, ale także po zatrzymaniu, oto lista rzeczy do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który odpowiada za zwrot spalin dla standardów zanieczyszczeń, może się zabrudzić i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, co może powodować wibracje Kia Optima podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje wydobycie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie jest działa skutecznie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie przepuszcza paliwa skutecznie, a tym samym wpływa negatywnie na osiągi Twojej Kia Optima, aż do generowania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
My Kia Optima pulls to right, what to do ?

Oto główne wyzwalacze Kia Optima, która wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w mojej Kia Optima? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, które pomogą Ci pokonać wstrząsy Twojego samochodu podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od zaangażowanej części:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje, gdy przyspieszasz swoją Kia Optima, dobrze będzie kontrolować wszystkie powiązane z nią części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i w większości przypadków problem nie pojawia się bezpośrednio z turbo. Więc upewnij się, że sprawdziłeś swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swoją Kia Optima do warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zobacz naszą stronę z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Kia Optima.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo wrażliwe części samochodowe i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, po prostu trzeba go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Kia Optima?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia przyczyny wibracje przy przyspieszaniu w Twojej Kia Optima. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych czynności, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Optima, zapoznaj się z naszą kategorią Kia Optima.

Ссылка на основную публикацию