Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji w Citroen C5, co robić ?

Zmaganie się z problemami w samochodzie jest niezwykle irytujące, oprócz strony finansowej, którą te komplikacje oznaczają, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Citroenie C5 oraz czas poświęcony na ustalenie i naprawę usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej dotkliwe niż inne, co nie znaczy, że nas nie stresują. Dzisiaj przyjrzymy się problemom, które mogą dotknąć każdego, mając wibracje przy przyspieszaniu w Citroenie C5. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Zaczniemy więc naszą treść od pochodzenia tych drgań w Citroen C5, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Citroen C5 wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od przyczyn tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub dużo jeździł, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą sprawiać takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Citroen C6, który już nie przyspiesza

Czuję wibracje w moim Citroenie C5 tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tej treści. Prosty fakt, który czujesz drżenie na Twoim Citroenie C5 podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał sprawdzić stan niektórych części, ponieważ kilka elementów może być źródłem tych wibracji i niezależnie od tego, czy masz pecha, możliwe jest również połączenie kilku z nich, oto lista części, które może być zaangażowany.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka Twojego Citroena C5 jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia doładowania: Ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz poczuć podczas przyspieszania Twojego Citroena C5.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, wynik będzie podobny, zasilanie turbo zostanie zakłócone, a jego wydajność również. Upewnij się, że wizualnie zweryfikowałeś ich stan.

Odczuwam wibracje w moim Citroen C5 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której poczujesz wibracje w swoim Citroenie C5 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli poczujesz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Citroen C5, zapoznaj się z naszą treścią skupiającą się na tym problemie, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, wykryjesz, że Twój Citroen C5 wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla standardów zanieczyszczeń, może się zabrudzić i wpłynąć na odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Citroena C5 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co wygeneruje niewłaściwą ilość mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłowe działanie bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na skuteczne przepłynięcie paliwa, a tym samym wpłynie na osiągi Twojego Citroena C5, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Citroen C5 Aircross ?

Oto najważniejsze przyczyny Citroen C5, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Citroen C5? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej sekcji, przedstawimy Ci dostępne odpowiedzi, aby wyleczyć te wstrząsy w Twoim samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w oparciu o dany komponent:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Citroena C5, dobrze będzie kontrolować wszystkie podłączone do niego części, ponieważ wymiana kompletnego turbo to duży budżet i zazwyczaj problem nie pochodzi bezpośrednio z turbosprężarki . Więc upewnij się, że przyjrzyj się swojemu czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Citroena C5 do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR w Citroen C5.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi częściami i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby wpłynąć na ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa sam się nie czyści, więc jeśli jest zatkany, w zasadzie będziesz musiał wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
GPS Citroen C5 nie działa Citroen C5

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania pochodzenia wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Citroenie C5. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych procedur, nie wahaj się udać się do swojego warsztatu.

Więcej wskazówek na temat Citroena C5 znajdziesz w kategorii Citroen C5.

Ссылка на основную публикацию