Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji w Lexusie UX, co robić ?

Bycie celem powtarzających się problemów w Twoim aucie jest niezwykle uciążliwe, a ponadto obciążenie ekonomiczne, jakie stanowią te obawy, należy również doliczyć czas stracony na niedziałającym Lexusie UX oraz czas poświęcony na ustalenie i naprawę usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej istotne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Na tej stronie przyjrzymy się problemowi, który może dotknąć każdego, mając wibracje przy przyspieszaniu w Lexusie UX. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Zaczniemy więc nasze wytyczne od źródeł tych drgań w Lexusie UX, a następnie od odpowiedzi, które musisz zredukować lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Lexus UX wibruje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc nasze wytyczne od źródeł tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub dużo jeździł, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Lexusie UX?

Wibracje w moim Lexusie UX odczuwam tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność w tej wytycznej. Fakt, że czujesz drżenie na Twoim Lexusie UX podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zweryfikować stan kilku elementów, ponieważ wiele elementów może znajdować się na początku tych wibracji i nawet jeśli masz pecha połączenie kilku z nich również może być możliwe, oto lista elementów, które może być zaniepokojony.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Lexusie UX jest uszkodzona, może wywoływać wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, a jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania Lexusa UX.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, wynik będzie taki sam, zasilanie turbo zostanie zakłócone, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie sprawdzić ich stan.

Wibracje na moim Lexusie UX przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na scenariuszu, w którym odczuwasz wibracje na swoim Lexusie UX podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas pracy na biegu jałowym w swoim Lexusie UX, przeczytaj nasze wytyczne dotyczące tego problemu, aby rozwiązać problem. Jeśli jednak wykryjesz, że Twój Lexus UX wibruje podczas przyspieszania, ale także gdy jest zatrzymywany, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin w związku z normami zanieczyszczenia, może zabrudzić się i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Lexusa UX podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które regulują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje uwolnienie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłowe działanie bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie będzie przepuszczał paliwa skutecznie, a tym samym zakłóci działanie Twojego Lexusa UX, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Lexusie UX?

Oto najważniejsze wyzwalacze Lexus UX, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Lexusie UX? Co mogę zrobić?

Podsumowując, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne możliwości pokonania tych wstrząsów w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia na podstawie części, której dotyczy:

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Lexusa UX, dobrze będzie kontrolować wszystkie związane z nim komponenty, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie wynika bezpośrednio z turbosprężarki . Więc koniecznie spójrz na swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz Lexusa UX do warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest ogólnie łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz to sprawdzić i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z naszą instrukcją czyszczenia zaworu EGR w Lexusie UX.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi elementami i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby zakłócić ich pracę. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia przyczyny wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Lexusie UX. Jeśli nie czujesz się w stanie wykonać pewnych procedur, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Lexusa UX, zajrzyj do kategorii Lexus UX.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Lexus UX ?
Ссылка на основную публикацию