Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji w Peugeot 107, co robić ?

Szczególnie denerwujące jest stawienie czoła problemom w samochodzie. Oprócz obciążeń ekonomicznych, które te problemy stanowią, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Peugeot 107 oraz czas poświęcony na zdiagnozowanie i naprawę awarii. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej istotne niż inne, co nie znaczy, że nas nie stresują. Na tej stronie przyjrzymy się kwestii, która może dotyczyć nas wszystkich, uczuć wibracje przy przyspieszaniu w Peugeot 107. Ten problem może być często złożony, ale należy się nim zająć. Konsekwentnie zaczniemy nasz artykuł od korzeni tych drgań w Peugeot 107, a następnie rozwiązaniami, które musisz zredukować lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Peugeot 107 emituje wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc od treści naszego artykułu od przyczyn tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą wywoływać takie wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i przy przyspieszaniu.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Peugeot 107

Czuję wibracje na moim Peugeocie 107 tylko podczas przyspieszania

Weźmy najciekawszą dla nas okoliczność w treści tego artykułu. Prosty fakt, że przechodzisz drżenie na Twoim Peugeot 107 podczas okresów przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zweryfikować stan różnych części, ponieważ różne elementy mogą być źródłem tych wibracji i czy masz pecha, czy nie, może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista komponentów które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Peugeot 107 jest uszkodzona, może wywoływać wibracje, które poczujesz podczas przyspieszania w momencie jego aktywacji.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, których możesz doświadczyć podczas przyspieszania swojego Peugeot 107.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, konsekwencja będzie taka sama, zasilanie turbosprężarki zostanie przerwane, a jej wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie sprawdzić ich stan.

Mam wibracje w moim Peugeocie 107 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje w swoim Peugeot 107 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas jazdy na biegu jałowym w swoim Peugeot 107, zapoznaj się z treścią naszego artykułu poświęconego temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, zauważysz, że Twój Peugeot 107 wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla norm zanieczyszczeń, może zabrudzić się i zakłócić odprowadzanie spalin, co może wywołać wibracje Peugeot 107 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co wygeneruje niewłaściwą ilość mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłową pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci osiągi Twojego Peugeot 107, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Peugeot 107 ?

Oto najważniejsze motywy Peugeot 107, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Peugeot 107? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części, udzielimy Ci dostępnych odpowiedzi, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia na podstawie części, której dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka wywołuje wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Peugeot 107, dobrze będzie kontrolować wszystkie powiązane z nim komponenty, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie wynika wyłącznie z turbosprężarki . Więc upewnij się, że rzuciłeś okiem na swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Peugeot 107 do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz do niego zajrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat czyszczenia zaworu EGR w Peugeot 107.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne elementy i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do eksperta.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, wymień go tylko. Filtr paliwa sam się nie czyści, więc jeśli jest zatkany, w zasadzie będziesz musiał wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
Jak podłączyć Androida Auto do Peugeota 107?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Peugeot 107. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych procedur, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 107, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 107.

Ссылка на основную публикацию