Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji w Peugeot 108, co robić ?

Szczególnie frustrujące jest stawienie czoła problemom w Twoim pojeździe, a ponadto obciążenie finansowe, jakie te problemy stanowią, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Peugeot 108 oraz czas poświęcony na identyfikację i naprawę usterki. Jednak niektóre problemy są mniej dotkliwe niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może spotkać wielu z nas, widząc wibracje przy przyspieszaniu w Peugeot 108. Ten problem może być często trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Treść naszego artykułu zaczniemy więc od korzeni tych drgań w Peugeot 108, a następnie od rozwiązań, które musisz zredukować lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Peugeot 108 uwalnia wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przyczyn tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, zwłaszcza te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
W moim Peugeocie 108 pali się kontrolka paliwa, co robić?

Czuję wibracje na moim Peugeocie 108 tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w treści tego artykułu. Fakt, że zaczynasz czuć drżenie na Twoim Peugeot 108 podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał sprawdzić stan różnych części, ponieważ różne elementy mogą być źródłem tych wibracji i czy masz pecha czy nie, może być również możliwe połączenie kilku z nich, oto lista auto części, które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Peugeot 108 jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik kontroluje ciśnienie wywierane w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i generować wibracje, które możesz wyczuć podczas przyspieszania swojego Peugeota 108.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub zniszczona, konsekwencje będą podobne, zasilanie twojego turbo będzie zakłócone, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie zbadać ich stan.

Mam wibracje w moim Peugeocie 108 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na przypadku, w którym odczuwasz wibracje w swoim Peugeot 108 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas jazdy na biegu jałowym w swoim Peugeot 108, zapoznaj się z treścią naszego artykułu poświęconego temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, zauważysz, że Twój Peugeot 108 wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista rzeczy do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który odpowiada za odprowadzanie spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, co może powodować wibracje Peugeota 108 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje uwolnienie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na skuteczne przepłynięcie paliwa, a tym samym zakłóci działanie Twojego Peugeot 108, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Kontrolka pasa bezpieczeństwa świeci w moim Peugeot 108

Oto główne motywy A Peugeot 108, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Peugeot 108? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej sekcji przedstawimy Ci dostępne możliwości pokonania tych wstrząsów w samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsza postawa do przyjęcia w zależności od zaangażowanej części:

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka zaczyna wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Peugeota 108, dobrze będzie kontrolować wszystkie powiązane z nim części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i zazwyczaj problem nie wynika konkretnie z turbo. Więc pamiętaj, aby sprawdzić swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Peugeota 108 do mechanika.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat czyszczenia zaworu EGR w Peugeot 108.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi częściami samochodowymi i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby przeszkadzać w ich działaniu. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do specjalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, wymień go tylko. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Peugeot 108. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych czynności, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 108, spójrz na kategorię Peugeot 108.

Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot 108 ?
Ссылка на основную публикацию