Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przyspieszenie wibracji w Peugeot 5008, co robić ?

Zmierzenie się z problemami w samochodzie jest niezwykle frustrujące. Oprócz strony ekonomicznej, którą te obawy reprezentują, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Peugeot 5008 oraz czas poświęcony na identyfikację i rozwiązanie awarii. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. W tym artykule przyjrzymy się problemowi, który może przytrafić się każdemu, widząc wibracje przy przyspieszaniu w Peugeot 5008. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Dlatego nasz artykuł zaczniemy od źródeł tych drgań w Peugeot 5008, a następnie odpowiedziami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Peugeot 5008 wytwarza wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc od treści naszego artykułu od źródeł tej formy kłopotów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie powodując przy tym żadnych problemów. Duże silniki wysokoprężne, szczególnie te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Kontrolka pasa bezpieczeństwa świeci w moim Peugeot 5008

Czuję wibracje na moim Peugeocie 5008 tylko podczas przyspieszania

Weźmy najciekawszą dla nas okoliczność w treści tego artykułu. Prosty fakt, który zaczynasz czuć drżenie na Twoim Peugeot 5008 podczas okresów przyspieszania, w takiej sytuacji będziesz musiał sprawdzić stan różnych części bo różne elementy mogą być źródłem tych wibracji i czy masz nieszczęście może być też możliwe połączenie kilku z nich, oto lista auto części, które mogą być zaangażowane.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Peugeot 5008 jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest włączona.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz odczuwać podczas przyspieszania swojego Peugeota 5008.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt będzie podobny, zasilanie turbosprężarki zostanie przerwane, a jej wydajność również. Upewnij się, że wizualnie zweryfikowałeś ich stan.

Dostaję wibracje w moim Peugeocie 5008 przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na sytuacji, w której odczuwasz wibracje w swoim Peugeot 5008 podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli odczuwasz wibracje tylko podczas jazdy na biegu jałowym w swoim Peugeot 5008, poszukaj porady w naszym artykule dotyczącym tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli, alternatywnie, zauważysz, że Twój Peugeot 5008 wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla norm zanieczyszczeń, może stać się brudny i przeszkadzać w odprowadzaniu spalin, co może powodować wibracje Peugeota 5008 podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi prawidłowe działanie bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje prawidłowo.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na prawidłowe przepływanie paliwa, a tym samym zakłóci osiągi Twojego Peugeot 5008, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Peugeocie 5008, co robić ?

Oto główne motywy A Peugeot 5008, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Peugeot 5008? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej części przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, które pomogą Ci pokonać wstrząsy Twojego samochodu podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od komponentu, którego dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania swojego Peugeota 5008, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie podłączone do niego części samochodowe, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i w większości przypadków problemy nie przychodzą bezpośrednio z turbo. Więc koniecznie sprawdź swoje czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Peugeot 5008 do garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz do niego zajrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat czyszczenia zaworu EGR w Peugeot 5008.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze są bardzo delikatnymi częściami samochodowymi i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do specjalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, wymień go tylko. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Peugeot 5008 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do znalezienia źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Peugeot 5008. Jeśli nie czujesz się na siłach do przeprowadzenia pewnych zabiegów, nie wahaj się udać się do swojego mechanika.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 5008, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 5008.

Ссылка на основную публикацию