Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Citroen Xsara grzechocze, gdy jest zimny

Bycie ofiarą częstych hałasów w samochodzie będzie prawdopodobnie nieprzyjemne, pojazd silnikowy jest tak skomplikowany, że generalnie trudno jest określić jego źródło, a jeszcze bardziej skomplikowane jest znalezienie części, która je powoduje. W przypadku, gdy Ty również spotkałeś się wcześniej z zimnym hałasem silnika w swoim Citroen Xsara, z pewnością możemy Ci pomóc. W rzeczywistości nasz zespół podjął decyzję o opublikowaniu tego dokumentu w celu przeglądu głównych przyczyn an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Citroen Xsara. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko po włączeniu, potem z powodu nieodpowiedniego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Citroena Xsary grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Citroena Xsary wydaje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas uruchamiania i które kończy się dość szybko później, możliwe jest, że smarowanie silnika jest wadliwe. W rzeczywistości sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​podnosi się on do górnej części silnika) może zostać uszkodzona i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twój Citroen Xsara, powinien wrócić do normalnej pracy, ponieważ smarowanie silnika zostanie wykonane normalnie, upewnij się, że sprawdziłeś stan silnika.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Citroen Xsara ?

Silnik mojego Citroena Xsary, który grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną sytuacją, która może usprawiedliwiać grzechotanie zimnego silnika w Twoim Citroenie Xsara, jest to, że podczas wymiany oleju wybór oleju nie był idealny, rzeczywiście oleje silnikowe różnią się lepkością, którą porównamy z wartością „W”, im wyższa ta wartość oznacza, że ​​olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że przy zimnym smarowaniu, które umożliwia, nie wystarczy, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj olej używany z olejem sugerowanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Citroenie Xsara nie wahaj się wymieniać go na odpowiedni olej.

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Citroen Xsara z powodu świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma problemy zaczynają się, gdy jest zimno, może to być uszkodzone świece żarowe Citroen Xsara. W rzeczywistości rozładowana świeca zapłonowa spowoduje, że podłączony cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Citroen Xsara, więc weź pod uwagę ocenę stanu swoich świec indywidualnie za pomocą multimetru, może być tak, że tylko jeden jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj opisaliśmy Ci główne motywy silnika, który trzaska zimno w samochodzie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę poświęconą Twojemu samochodowi, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim samochodem.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Citroena Xsara, co robić ?

Więcej wskazówek na temat Citroena Xsary znajdziesz w kategorii Citroen Xsara.

Ссылка на основную публикацию