Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Dacia Duster grzechocze, gdy jest zimny

Stawanie w obliczu regularnych dźwięków w twoim samochodzie może być niepokojące, samochód jest tak skomplikowany, że generalnie trudno jest znaleźć jego źródło, a jeszcze bardziej problematyczne jest znalezienie części, która go motywuje. W przypadku, gdy Ty również natknąłeś się na szum zimnego silnika w swojej Dacii Duster, z pewnością możemy Ci pomóc. Rzeczywiście, nasz zespół podjął decyzję o opublikowaniu tego artykułu, aby przyjrzeć się głównym motywom an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twojej Dacii Duster. Najpierw sprawdzimy silniki, które grzechoczą tylko podczas rozruchu, potem z powodu niewłaściwego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojej Dacii Duster grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojej Dacii Duster brzęczy, zwłaszcza podczas rozruchu, a które szybko znikają, możliwe, że winę za to ponosi smarowanie silnika. Rzeczywiście, sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może ulec uszkodzeniu i dlatego potrzeba czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo lepki. Jeśli taka jest Twoja sytuacja, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twoją Dacią Duster, powinien wrócić do normalnej pracy, ponieważ smarowanie silnika odbędzie się naturalnie, upewnij się, że sprawdziłeś stan silnika.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie na Dacii Duster, co robić ?

Silnik mojej Dacii Duster grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną sytuacją, która może usprawiedliwiać klekotanie zimnego silnika w Twojej Dacii Duster, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był najlepszy, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą porównamy z wartością „W”, im wyższa wartość tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe, że smarowanie na zimno nie wystarcza, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj olej używany z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swojej Dacii Duster nie wahaj się wymienić go na odpowiedni olej.

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w mojej Dacii Duster, przyczyna świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma trudność z uruchomieniem, gdy jest zimno, może być, że świece żarowe Dacia Duster są prawie dobre do wymiany. Rzeczywiście, martwa świeca zapłonowa spowoduje, że powiązany cylinder nie będzie się nagrzewał i wywoła silniejsze grzechotanie w silniku Dacia Duster, więc weź pod uwagę ocenę stanu swoich świec zapłonowych indywidualnie za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jedna jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj wymieniliśmy Ci główne powody, dla których silnik trzaska zimnym samochodem, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę poświęconą Twojemu samochodowi, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim samochodem.

Weiterlesen:
Dacia Duster 2, która przyspiesza samotnie

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dacii Duster, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Dacia Duster.

Ссылка на основную публикацию