Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Opla Zafiry grzechocze, gdy jest zimny

Bycie ofiarą regularnych dźwięków w samochodzie ma tendencję do przygnębienia, pojazd silnikowy jest tak wyrafinowany, że generalnie trudno jest zidentyfikować jego źródło, a jeszcze trudniej znaleźć część, która go napędza. Jeśli Ty również doświadczyłeś wcześniej szumu zimnego silnika w swoim Oplu Zafirze, z pewnością możemy Ci pomóc. Rzeczywiście, nasz zespół postanowił stworzyć tę stronę z treścią, aby przejrzeć główne motywy an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Oplu Zafirze. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko podczas rozruchu, potem z powodu nieodpowiedniego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Opla Zafiry grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Opla Zafiry wydaje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas rozruchu, a następnie szybko zanika, możliwe jest, że smarowanie silnika jest wadliwe. Rzeczywiście, sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​podnosi się on do górnej części silnika) może być wadliwe i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo lepki. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twój Opel Zafira, powinien wrócić do normalnych osiągów, ponieważ smarowanie silnika będzie odbywało się naturalnie, sprawdź stan silnika.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Oplu Zafira 3 ?

Silnik mojego Opla Zafiry grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną możliwością, która może wyjaśnić silnik, który klekocze zimno w Twoim Oplu Zafirze, jest to, że podczas wymiany oleju wybór oleju nie był najlepszy, rzeczywiście oleje silnikowe różnią się lepkością, którą porównamy z wartością „W”, im wyższa ta wartość oznacza, że ​​olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że przy zimnym smarowaniu, które umożliwia, nie wystarczy, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem sugerowanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Oplu Zafirze nie zastanawiaj się dwa razy, aby zamienić go na odpowiedni olej.

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Oplu Zafirze, przyczyna świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma komplikacje zaczynające się, gdy jest zimno, może to być uszkodzone świece żarowe Opel Zafira. Rzeczywiście, martwa świeca zapłonowa spowoduje, że związany z nią cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Opel Zafira, więc rozważ zbadanie stanu świec zapłonowych pojedynczo za pomocą multimetru, może to dotyczyć tylko jednego, jak wszyscy. Tutaj ujawniliśmy Ci główne przyczyny trzaskania zimnego silnika w samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę poświęconą Twojemu samochodowi, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Opel Zafira, co robić ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Opla Zafiry, zapoznaj się z kategorią Opel Zafira.

Ссылка на основную публикацию