Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Renault Espace grzechocze, gdy jest zimny

Stawianie czoła ciągłym hałasom w samochodzie bywa nieprzyjemne, samochód jest tak skomplikowany, że generalnie trudno jest znaleźć jego źródło, a jeszcze trudniej znaleźć część, która go powoduje. Jeśli i Ty miałeś wcześniej do czynienia z hałasem zimnego silnika w swoim Renault Espace, z pewnością możemy Ci pomóc. W rzeczywistości nasza redakcja zdecydowała się napisać tę treść w celu zbadania głównych czynników wyzwalających silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Renault Espace. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko podczas rozruchu, potem z powodu nieodpowiedniego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Renault Espace grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Renault Espace generuje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas rozruchu, a potem dość szybko zanika, możliwe, że winę ponosi Twoje smarowanie silnika. W rzeczywistości sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może zostać uszkodzona i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który uderza w Twoim Renault Espace, powinien wrócić do normalnych funkcji, ponieważ smarowanie silnika będzie odbywało się naturalnie, upewnij się, że sprawdziłeś stan silnika.

Silnik mojego Renault Espace grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną możliwością, która może uzasadniać grzechotanie zimnego silnika w Twoim Renault Espace, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był idealny, rzeczywiście oleje silnikowe różnią się lepkością, którą porównamy z wartością „W”, im wyższa ta wartość oznacza, że ​​olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że przy zimnym smarowaniu, które umożliwia, nie wystarczy, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Renault Espace, nie wahaj się wymienić go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Renault Grand Modus nie działa

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Renault Espace z powodu świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma problemy zaczynają się, gdy jest zimno, być może świece żarowe Renault Espace są prawie dobre do wymiany. W rzeczywistości rozładowana świeca zapłonowa spowoduje, że połączony cylinder nie będzie się nagrzewać i wywoła silniejsze grzechotanie w silniku Renault Espace, więc rozważ niezależne sprawdzenie stanu świec zapłonowych za pomocą multimetru, może być zaangażowany tylko jeden jak wszystkie. Tutaj wymieniliśmy Ci główne powody, dla których silnik trzaska zimnym samochodem, nie wahaj się czytać naszej strony poświęconej Twojemu samochodowi, aby znaleźć więcej informacji na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem silnikowym.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Renault Espace, przejdź do naszej kategorii Renault Espace.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector