Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik się trzęsie na Acura ILX, co robić ?

Twoja Acura ILX może generować drgania podczas normalnej pracy, jest to podstawa istnienia silnika spalinowego, w momencie każdej eksplozji, silnik silnika Twojego samochodu będzie wyzwalał drgania, jednak aby je ograniczyć umieszczono cały mechanizm w miejscu, aby mieć pewność, że nie są dla ciebie denerwujące. Jeśli czujesz, że silnik się trzęsie na Twoim Acura ILX bardziej niż kiedykolwiek lepiej jest to naprawić, ponieważ może to być objaw problemów, które w najgorszym przypadku mogą doprowadzić do pęknięcia bloku silnika. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy zebrać ten przewodnik, który pomoże ci sprawdzić, czy twój silnik się trzęsie na Acura ILX jest związany z konkretnym problemem i jak się go pozbyć, jeśli tak jest. W tym celu przeanalizujemy jeden po drugim wszystkie motywy silnika poruszającego się na Acura ILX, a zakończymy małym wnioskiem.

WSZYSTKIE PRZYCZYNY SILNIKA, KTÓRY wibruje na Acura ILX

SILNIK, KTÓRY TRZYMA NA Acura ILX: KOŁO PASOWE WAŁU KORBOWEGO

Pierwsza przyczyna, która może wywołać twoje Silnik, który drży w Acura ILX, to koło pasowe wału korbowego. I tak, to koło pasowe, zwane również kołem tłumiącym, ma na celu obniżenie wibracji bloku silnika, jeśli jest pęknięty, pierwszą oznaką jest to, że silnik się ruszy, zaplanuj zbadanie jego stanu, ponieważ w końcu może doprowadzić do pęknięcia bloku silnika.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylne siedzenie w moim Acura ILX?

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Acura ILX: SILENT SILENTBLOCK

Jeśli jesteś ofiarą silnika, który wibruje w Acura ILX, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre ciche bloki silnika dobiegają końca. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, kiedy silnik jest w ruchu i z jakiego elementu samochodu pochodzi. Jeśli chodzi o stłumione dźwięki podczas przejeżdżania przez progi zwalniające lub nierówności na drodze, może to oznaczać, że mocowania silnika są w złym stanie. Zbadaj więc ich stan i nie wahaj się ich zmienić, jeśli to konieczne.

Wibracje SILNIKA NA Acura ILX: ŚWIECE ZAPŁONOWE

Inna możliwość, która może prowadzić do twojego drżenie silnika w Acura ILX jest spowodowane jedną lub kilkoma świecami zapłonowymi są brudne lub martwe. W tym scenariuszu iskra nie wystąpi, w wyniku czego nie zostanie wywołana eksplozja w jednym lub kilku cylindrach. W rezultacie blok silnika będzie działał nieprawidłowo i będzie wibrował, więc sprawdź połączenia świec zapłonowych i stan samych świec zapłonowych.

SILNIK, KTÓRY PORUSZA SIĘ NA Acura ILX: WAŁKI CARDAN

Wreszcie, w niektórych przypadkach masz wrażenie, że drgania są powodowane przez silnik naszej Acura ILX, ale w rzeczywistości są one spowodowane przez inne części przedniej części Twojego samochodu. Najbardziej ogólny scenariusz jest taki, że twoje wały napędowe są zepsute i poruszają się, te wibracje będą odczuwane w kierownicy. Nie zapomnij sprawdzić poziomu zużycia wałów napędowych, aby wykluczyć tę hipotezę.

WNIOSEK

To już koniec, więc możesz zaobserwować, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać, przyczyny drgań silnika w Acura ILX mogą być różne, ale nie są automatycznie znaczące. Niemniej jednak musisz uważać na to, co ujawnia Twój samochód, ponieważ cena naprawy może szybko wzrosnąć i zazwyczaj dzieje się to w niewłaściwym momencie. Z przyjemnością dowiesz się, że od czasu do czasu, zwłaszcza gdy jest zimno, Twoja Acura ILX może czasami normalnie drżeć z powodu niskiej temperatury zewnętrznej, ale nie oznacza to automatycznie, że musisz wymienić lub naprawić silnik blok.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Acura ILX, przejdź do naszej kategorii Acura ILX.

Ссылка на основную публикацию