Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik się trzęsie na Honda Insight, co robić ?

Twoja Honda Insight może wywoływać drgania podczas normalnej pracy, jest to podstawa istnienia silnika spalinowego, w momencie każdej eksplozji jednostka silnika Twojego samochodu będzie wyzwalać drgania, jednak aby je ograniczyć ustawiony jest cały proces aby mieć pewność, że nie są dla ciebie nieprzyjemne. Jeśli zauważysz, że silnik się trzęsie na Twojej Honda Insight bardziej niż kiedykolwiek, lepiej sobie z tym poradzić, ponieważ może to wskazywać na obawy, które w najgorszym przypadku mogą skończyć się pęknięciem bloku silnika. Dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się zebrać to dossier, które pomoże Ci sprawdzić, czy Twój silnik się trzęsie w Honda Insight, jest związany z konkretnym problemem i jak go rozwiązać, jeśli tak jest. Aby to zrobić, przeanalizujemy pojedynczo wszystkie powody, dla których silnik porusza się na Honda Insight, a zakończymy małym wnioskiem.

WSZYSTKIE POWODY DLA SILNIKA, KTÓRY DRGA W Honda Insight

SILNIK, KTÓRY TRZYMUJE Hondy Insight: KOŁO PASOWE WAŁU KORBOWEGO

Pierwsza przyczyna, która może wywołać twoje Silnik, który się potrząsa na Honda Insight, to koło pasowe wału korbowego. I tak, to koło pasowe, zwane też kołem tłumiącym, ma za zadanie obniżyć drgania bloku silnika, jeśli jest pęknięty, pierwszą oznaką jest to, że silnik się ruszy, zaplanuj sprawdzić jego stan, bo prędzej czy później może spowodować pęknięcie bloku silnika.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Hondy Insight od środka?

SILNIK, KTÓRY WSPIERA Hondę Insight: SILENT SILENTBLOCK

Jeśli jesteś ofiarą silnika, który wibruje w Honda Insight, prawdopodobnie niektóre z cichych bloków silnika są na dobrym poziomie do wymiany. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, kiedy silnik jest w ruchu i z jakiego podzespołu pochodzi. Jeśli chodzi o stłumione dźwięki podczas przejeżdżania przez progi zwalniające lub nierówności na drodze, może to oznaczać, że mocowania silnika są w złym stanie. Zbadaj więc ich stan i nie wahaj się ich zmienić, jeśli to konieczne.

Wibracje SILNIKA W Honda Insight: ŚWIECE ZAPŁONOWE

Kolejna możliwość, która może trafić do twojego drżenie silnika w Honda Insight jest spowodowane jedną lub kilkoma świecami zapłonowymi są brudne lub bezużyteczne. W takiej sytuacji iskra nie wystąpi, a w konsekwencji eksplozja w jednym lub więcej z twoich cylindrów nie zostanie wywołana. W rezultacie blok silnika będzie działał nieprawidłowo i będzie wywoływał drgania, dlatego należy dokładnie sprawdzić połączenia świec zapłonowych i stan samych świec zapłonowych.

SILNIK, KTÓRY PORUSZA Hondy Insight: WAŁ CARDAN

Podsumowując, często masz wrażenie, że drgania pochodzą z silnika naszej Hondy Insight, ale faktem jest, że pochodzą one z innych części przedniej części Twojego samochodu. Najbardziej podstawowa sytuacja jest taka, że ​​wały napędowe są uszkodzone i poruszają się, wibracje będą odczuwane w kierownicy. Nie przegap badania poziomu zużycia wałów napędowych, aby wykluczyć tę hipotezę.

WNIOSEK

To już koniec, więc możesz zauważyć, że w przeciwieństwie do tego, co możesz przypuszczać, motywy wibracji silnika w Honda Insight mogą być wielorakie, ale nie są one automatycznie znaczące. Niemniej jednak musisz mieć oko na to, co mówi Ci Twój samochód, ponieważ cena naprawy może szybko wzrosnąć i zazwyczaj dzieje się to w niewłaściwym momencie. Z przyjemnością dowiesz się, że czasami, zwłaszcza gdy jest zimno, Twoja Honda Insight może czasami normalnie drżeć z powodu niskiej temperatury zewnętrznej, ale nie oznacza to automatycznie, że musisz wymienić lub naprawić blok silnika.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Hondy Insight, przejdź do naszej kategorii Honda Insight.

Ссылка на основную публикацию