Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik się trzęsie w Audi A5, co robić ?

Twoje Audi A5 może generować drgania podczas normalnego użytkowania, jest to powód istnienia silnika spalinowego, w momencie każdej eksplozji jednostka silnika Twojego samochodu będzie wyzwalać drgania, z drugiej strony, aby ograniczyć je w całości mechanizm jest zintegrowany, aby upewnić się, że nie są dla Ciebie niepokojące. Jeśli poczujesz, że silnik się trzęsie w Twoim Audi A5 częściej niż zwykle lepiej to naprawić, ponieważ może to wskazywać na komplikacje, które w najgorszym przypadku mogą spowodować pęknięcie bloku silnika. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy zebrać ten przewodnik, który pomoże Ci zweryfikować, czy Twój silnik w Audi A5 się trzęsie, jest związany z konkretnym problemem i jak go rozwiązać, jeśli tak jest. W tym celu przeanalizujemy jeden po drugim wszystkie powody, dla których silnik porusza się w Audi A5, a zakończymy małym wnioskiem.

WSZYSTKIE WYJAŚNIENIA DLA SILNIKA, KTÓRY DRGA W Audi A5

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Audi A5: KOŁO PASOWE WAŁU KORBOWEGO

Pierwsza przyczyna, która może wywołać twoje Silnik do drżenia w Audi A5 to koło pasowe wału korbowego. I tak, to koło pasowe, zwane również kołem tłumiącym, jest po to, aby obniżyć wibracje bloku silnika, jeśli jest pęknięty, pierwszym sygnałem jest to, że silnik się ruszy, zaprogramuj, aby zweryfikować jego stan, ponieważ w końcu może wywołać twój blok silnika do zerwania.

Weiterlesen:
Najlepsza jednostka główna dla Audi A5

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Audi A5: SILENT SILENTBLOCK

Jeśli jesteś ofiarą silnika, który wibruje w Audi A5, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre z cichych bloków silnika dobiegają końca. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, kiedy silnik się porusza i z której części samochodu pochodzi. Jeśli chodzi o stłumione dźwięki podczas przejeżdżania przez progi zwalniające lub nierówności na drodze, może to oznaczać, że mocowania silnika są w złym stanie. Sprawdź więc ich stan i nie zastanawiaj się dwa razy, aby je wymienić, jeśli to konieczne.

Wibracje SILNIKA W Audi A5: ŚWIECE ZAPŁONOWE

Kolejne wyjaśnienie, które może spowodować twoje drżenie silnika w Audi A5 jest spowodowane jedną lub kilkoma świecami zapłonowymi są brudne lub bezużyteczne. W tym scenariuszu iskra nie pojawi się, a w konsekwencji eksplozja w jednym lub kilku cylindrach nie zostanie wygenerowana. W rezultacie blok silnika będzie źle działał i będzie wywoływał wibracje, więc sprawdź połączenia swoich świec zapłonowych i stan samych świec zapłonowych.

SILNIK, KTÓRY PORUSZA SIĘ W Audi A5: WAŁ KARDANA

Wreszcie, czasami masz wrażenie, że wibracje są oparte na silniku naszego Audi A5, ale tak naprawdę są one oparte na innych elementach przedniej części Twojego samochodu. Najczęstszą sytuacją jest to, że wały napędowe są uszkodzone i poruszają się, wibracje będą odczuwane w kierownicy. Nie zapomnij zweryfikować poziomu zużycia wałów napędowych, aby wykluczyć tę hipotezę.

WNIOSEK

To już koniec, więc widać, że wbrew pozorom motywy wibracji silnika w Audi A5 mogą być różne, ale nie zawsze są one dotkliwe. Musisz jednak zwracać uwagę na to, co wskazuje Ci Twój samochód, ponieważ cena naprawy może szybko wzrosnąć i zazwyczaj dzieje się to w niewłaściwym momencie. Z przyjemnością dowiesz się, że od czasu do czasu, zwłaszcza gdy jest zimno, Twoje Audi A5 może czasami normalnie drżeć z powodu niskiej temperatury zewnętrznej, ale nie oznacza to automatycznie, że musisz wymienić lub naprawić silnik blok.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Audi A5, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Audi A5.

Ссылка на основную публикацию