Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik się trzęsie w Citroen C1, co robić ?

Twój Citroen C1 może wytwarzać wibracje podczas normalnego użytkowania, jest to prosty powód istnienia silnika spalinowego, w momencie każdej eksplozji silnik Twojego samochodu będzie powodował wibracje, z drugiej strony, aby je zredukować cały proces ma na celu upewnienie się, że nie są dla ciebie denerwujące. Jeśli tak się stanie, czujesz, że silnik się trzęsie w Twoim Citroenie C1 częściej niż zwykle jest bezpieczniej sobie z tym poradzić, ponieważ może to być sygnałem obaw, które w najgorszym przypadku mogą spowodować pęknięcie bloku silnika. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy zebrać ten przewodnik, który pomoże Ci sprawdzić, czy Twój silnik w Citroen C1 się trzęsie, jest związany z konkretnym problemem i jak go rozwiązać, jeśli tak jest. Aby to osiągnąć, przeanalizujemy kolejno wszystkie przyczyny poruszania się silnika w Citroenie C1, a zakończymy małym wnioskiem.

WSZYSTKIE POWODY SILNIKA, KTÓRY WIBRUJE W CITROEN C1

SILNIK, KTÓRY TRZYMUJE CITROEN C1: KOŁO PASOWE WAŁU KORBOWEGO

Pierwsza przyczyna, która może spowodować twoje silnik do drgania w Citroen C1 to koło pasowe wału korbowego. I tak, to koło pasowe, zwane też kołem tłumiącym, służy do obniżania drgań bloku silnika, jeśli jest pęknięty, pierwszą wskazówką jest to, że silnik się ruszy, zaplanuj zbadanie jego stanu, bo prędzej czy później może spowodować pęknięcie bloku silnika.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Citroenie C1 ?

SILNIK, KTÓRY TRZYMUJE CITROEN C1: SILENT SILENTBLOCK

Jeśli jesteś ofiarą silnika, który wibruje w Citroen C1, są szanse, że niektóre ciche bloki silnika są na wyczerpaniu. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, kiedy silnik się porusza i z którego elementu Twojego samochodu pochodzi. Jeśli chodzi o stłumione dźwięki podczas przejeżdżania przez progi zwalniające lub nierówności na drodze, może to oznaczać, że mocowania silnika są w złym stanie. Sprawdź więc ich stan i nie zastanawiaj się dwa razy, aby je wymienić, jeśli to konieczne.

Wibracje SILNIKA W CITROEN C1: ŚWIECE ZAPŁONOWE

Inne scenariusze, które mogą skutkować Twoim drżenie silnika w Citroen C1 jest spowodowane jedną lub więcej świec zapłonowych są brudne lub martwe. W tym scenariuszu iskra nie pojawi się, w wyniku czego eksplozja w jednym lub więcej z twoich cylindrów nie zostanie wywołana. Ostateczny wynik jest taki, że blok silnika będzie źle działał i będzie wywoływał wibracje, więc sprawdź połączenia świec zapłonowych i stan samych świec zapłonowych.

SILNIK, KTÓRY RUCHUJE CITROEN C1: WAŁ CARDANA

Podsumowując, często ma się wrażenie, że wibracje są oparte na silniku naszego Citroena C1, ale w rzeczywistości są oparte na innych elementach przodu samochodu. Najbardziej podstawową sytuacją jest to, że twoje wały napędowe są zepsute i poruszają się, te wibracje zostaną zauważone w kierownicy. Nie przegap badania poziomu zużycia wałów napędowych, aby wykluczyć tę hipotezę.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Citroen C1 ?

WNIOSEK

To już koniec, więc widać, że wbrew pozorom motywy wibracji silnika w Citroenie C1 mogą być różne, ale nie są one automatycznie znaczące. Z drugiej strony musisz uważać na to, co ujawnia Ci Twój samochód, ponieważ cena naprawy może szybko wzrosnąć i zazwyczaj dzieje się to w niewłaściwym momencie. Z przyjemnością dowiesz się, że czasami, szczególnie gdy jest zimno, Twój Citroen C1 może czasami normalnie drżeć z powodu niskiej temperatury zewnętrznej, ale nie oznacza to automatycznie, że musisz wymienić lub naprawić blok silnika.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroena C1, przejdź do naszej kategorii Citroen C1.

Ссылка на основную публикацию