Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik się trzęsie w Peugeocie 107, co robić ?

Twój Peugeot 107 może wywoływać wibracje podczas zwykłej pracy, jest to powód istnienia silnika spalinowego, w momencie każdej eksplozji silnik silnika Twojego samochodu będzie wyzwalał wibracje, z drugiej strony, aby je zredukować o całość mechanizm jest skonfigurowany tak, aby upewnić się, że nie są dla Ciebie denerwujące. Jeśli czujesz, że silnik się trzęsie w Twoim Peugeot 107 częściej niż zwykle jest bezpieczniej sobie z tym poradzić, ponieważ może to wskazywać na obawy, które mogą spowodować pęknięcie bloku silnika w najgorszej sytuacji. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy zebrać ten przewodnik, który pomoże Ci sprawdzić, czy Twój silnik w Peugeocie 107 się trzęsie, jest związany z konkretnym problemem i jak mu zaradzić. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się po kolei wszystkim przyczynom poruszania się silnika w Peugeot 107, a zakończymy małym wnioskiem.

WSZYSTKIE POWODY SILNIKA, KTÓRY WSPIERA Peugeot 107

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Peugeot 107: KOŁO PASOWE WAŁU KORBOWEGO

Pierwsza przyczyna, która może wywołać twoje Silnikiem do potrząsania w Peugeot 107 jest koło pasowe wału korbowego. I tak, to koło pasowe, zwane też kołem tłumiącym, ma na celu obniżenie wibracji bloku silnika, jeśli jest pęknięty, pierwszą wskazówką jest to, że silnik się ruszy, program do zbadania jego stanu, bo w końcu to może spowodować pęknięcie bloku silnika.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory w Peugeot 107 ?

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Peugeot 107: SILENT SILENTBLOCK

Jeśli jesteś ofiarą silnika, który wibruje w Peugeot 107, są szanse, że niektóre z cichych bloków silnika są na dobrej drodze do wymiany. Teraz nadszedł czas, aby zwizualizować, kiedy silnik się porusza iz której części samochodu nadjeżdża. Jeśli chodzi o stłumione dźwięki podczas przejeżdżania przez progi zwalniające lub nierówności na drodze, może to oznaczać, że mocowania silnika są w złym stanie. Sprawdź więc ich stan i nie wahaj się ich wymieniać w razie potrzeby.

Wibracje SILNIKA W Peugeot 107: ŚWIECE ZAPŁONOWE

Kolejne wyjaśnienie, które może spowodować twoje drżenie silnika w Peugeot 107 jest spowodowane jedną lub kilkoma świecami zapłonowymi są brudne lub martwe. W tym scenariuszu iskra nie pojawi się, a zatem eksplozja w jednym lub kilku cylindrach nie zostanie wygenerowana. W rezultacie blok silnika będzie słabo pracował i będzie generował wibracje, dlatego należy dokładnie sprawdzić połączenia świec zapłonowych i stan samych świec.

SILNIK, KTÓRY RUCHUJE Peugeot 107: Wały Cardana

Podsumowując, często ma się wrażenie, że wibracje pochodzą z silnika naszego Peugeot 107, ale tak naprawdę są oparte na innych częściach przedniej części Twojego samochodu. Najbardziej ogólny scenariusz jest taki, że twoje wały napędowe są zepsute i poruszają się, te wibracje będą odczuwalne w kierownicy. Nie zaniedbuj badania poziomu zużycia wałów napędowych, aby wykluczyć tę hipotezę.

WNIOSEK

To już koniec, więc widać, że w przeciwieństwie do tego, co można by przypuszczać, motywy wibracji silnika w Peugeot 107 mogą być wielorakie, ale nie zawsze są one poważne. Z drugiej strony musisz mieć oko na to, co ujawnia Twój samochód, ponieważ cena naprawy może szybko wzrosnąć i zwykle dzieje się to w niewłaściwym momencie. Z przyjemnością dowiesz się, że w niektórych przypadkach, szczególnie gdy jest zimno, Twój Peugeot 107 może czasami normalnie drżeć z powodu niskiej temperatury zewnętrznej, ale nie oznacza to automatycznie, że musisz wymienić lub naprawić silnik blok.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 107, spójrz na kategorię Peugeot 107.

Ссылка на основную публикацию