Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik się trzęsie w Peugeot e-208, co robić ?

Twój Peugeot e-208 może wywoływać drgania podczas normalnego użytkowania, jest to podstawa istnienia silnika spalinowego, w momencie każdej eksplozji silnik silnika Twojego samochodu będzie wywoływał drgania, jednak aby je całkowicie ograniczyć mechanizm jest zintegrowany, aby upewnić się, że nie są one dla Ciebie niepokojące. Jeśli czujesz, że silnik się trzęsie w Twoim Peugeot e-208 częściej niż zwykle bezpieczniej jest to naprawić, ponieważ może to być objaw obaw, które w najgorszym przypadku mogą doprowadzić do pęknięcia bloku silnika. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy zebrać ten przewodnik, który pomoże Ci sprawdzić, czy Twój silnik w Peugeocie e-208 się trzęsie, jest związany z konkretnym problemem i jak go rozwiązać, jeśli tak jest. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się po kolei wszystkim czynnikom napędzającym silnik Peugeota e-208 i zakończymy małym wnioskiem.

WSZYSTKIE WYJAŚNIENIA DOTYCZĄCE SILNIKA, KTÓRY WIBRUJE W Peugeot e-208

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Peugeot e-208: KOŁO PASOWE WAŁU KORBOWEGO

Pierwsza przyczyna, która może spowodować twoje silnik do drżenia w Peugeot e-208 to koło pasowe wału korbowego. I tak, to koło pasowe, określane również jako koło pasowe tłumika, jest po to, aby zredukować drgania bloku silnika, jeśli jest pęknięty to pierwsza oznaka to, że silnik ruszy, zaplanuj sprawdzić jego stan, bo na dłuższą metę może spowodować pęknięcie bloku silnika.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Peugeot e-2008 ?

SILNIK, KTÓRY TRZYMA W Peugeot e-208: SILENT SILENTBLOCK

Jeśli padłeś ofiarą silnika, który wibruje w Peugeot e-208, prawdopodobnie niektóre z cichych bloków silnika są na wyczerpaniu. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, kiedy silnik się porusza i z której części samochodu pochodzi. Jeśli chodzi o stłumione dźwięki podczas przejeżdżania przez progi zwalniające lub nierówności na drodze, może to oznaczać, że mocowania silnika są w złym stanie. Sprawdź więc ich stan i nie czekaj, aby je zmienić, jeśli to konieczne.

Wibracje SILNIKA W Peugeot e-208: ŚWIECE ZAPŁONOWE

Kolejne scenariusze, które mogą prowadzić do twojego drżenie silnika w Peugeot e-208 jest spowodowane jedną lub kilkoma świecami zapłonowymi są brudne lub bezużyteczne. W tym scenariuszu iskra nie wystąpi, a w konsekwencji eksplozja w jednym lub kilku cylindrach nie zostanie wygenerowana. Konsekwencją jest to, że blok silnika będzie słabo pracował i będzie wytwarzał wibracje, dlatego należy dokładnie sprawdzić połączenia świec zapłonowych i stan samych świec zapłonowych.

SILNIK, KTÓRY RUSZA W Peugeot e-208: Wały Cardana

Kończąc, często ma się wrażenie, że drgania są powodowane przez silnik naszego Peugeota e-208, ale tak naprawdę są one powodowane przez inne elementy przedniej części Twojego samochodu. Najbardziej ogólna sytuacja jest taka, że ​​twoje wały napędowe są zepsute i poruszają się, te wibracje zostaną zauważone w kierownicy. Nie zapomnij sprawdzić poziomu zużycia swoich wałów napędowych, aby wykluczyć tę hipotezę.

WNIOSEK

To już koniec, więc widać, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać, motywów drgań silnika w Peugeot e-208 może być wiele, ale niekoniecznie są one dotkliwe. Z drugiej strony musisz uważać na to, co ujawnia Twój samochód, ponieważ cena naprawy może szybko wzrosnąć i w większości przypadków dzieje się to w niewłaściwym momencie. Z przyjemnością dowiesz się, że czasami, szczególnie gdy jest zimno, Twój Peugeot e-208 może od czasu do czasu normalnie drżeć z powodu niskiej temperatury zewnętrznej, ale nie oznacza to automatycznie konieczności wymiany lub napraw blok silnika.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Peugeota e-208, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot e-208.

Ссылка на основную публикацию