Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagen Polo grzechocze, gdy jest zimny

Częste hałasy w samochodzie bywają nieprzyjemne, samochód jest tak skomplikowany, że na ogół trudno jest znaleźć jego pochodzenie, a jeszcze bardziej problematyczne jest znalezienie części, która go napędza. W przypadku, gdy Ty również wcześniej natrafiłeś na dźwięk zimnego silnika w swoim Volkswagen Polo, możemy Ci wyraźnie wesprzeć. W rzeczywistości zdecydowaliśmy się opublikować treść tego artykułu, aby przejrzeć główne motywy silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagen Polo. Najpierw sprawdzimy silniki, które grzechoczą tylko przy rozruchu, potem z powodu niewłaściwego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Volkswagena Polo grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Polo generuje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas rozruchu i które dość szybko potem znikają, możliwe, że przyczyną jest smarowanie silnika. W rzeczywistości sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może ulec uszkodzeniu i dlatego potrzeba czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twojego Volkswagena Polo, powinien wrócić do normalnych funkcji, ponieważ smarowanie silnika będzie odbywało się naturalnie, upewnij się, że sprawdź stan silnika.

Silnik mojego Volkswagena Polo grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną opcją, która może wyjaśnić silnik, który klekocze zimno w Twoim Volkswagen Polo, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był doskonały, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą porównamy z wartością „W”, im wyższa wartość tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że przy zimnym smarowaniu, które pozwala, nie jest wystarczająco dobre, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj olej używany z olejem sugerowanym przez producenta, czy stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w Twoim Volkswagen Polo, nie wahaj się wymienić go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Volkswagen Polo 4 ?

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volkswagen Polo, przyczyna świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma problemy zaczynają się, gdy jest zimno, może to oznaczać, że świece żarowe Volkswagen Polo są na wyczerpaniu. W rzeczywistości zużyta świeca zapłonowa spowoduje, że powiązany cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Polo, więc pomyśl o testowaniu stanu świec zapłonowych pojedynczo za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jedna jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj wymieniliśmy dla Ciebie główne przyczyny trzaskania zimnego silnika w samochodzie. Nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę specjalizującą się w Twoim samochodzie, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector